Psychicky nemocný muž se zabarikádoval v domě, přijela i zásahovka

(Aktualizováno před )

V pátek kolem osmé hodiny večerní byla policie požádána záchranáři o asistenci při výjezdu k psychicky narušené osobě, která ohrožuje a napadá své sousedy.

Muž se však při prvotním kontaktu s policejní hlídkou uzavřel ve svém domě a odmítal vyjít ven. Policisté dalším šetřením zjistili, že dotyčný pravděpodobně trpí blíže nespecifikovanou psychickou poruchou, která si v minulosti již vyžádala jeho hospitalizaci na psychiatrii. Další získané poznatky, zejména o možném skladování nebezpečných chemikálií a opakované manipulaci s nimi a rovněž s otevřeným ohněm, vzbudili v policistech obavu o život a zdraví osob v bezprostředním okolí. Vzhledem k tomu došlo z bezpečnostních důvodů k nasazení dalších policejních hlídek, uzavření nejbližší lokality a evakuace ohrožených osob, a povolání dalších specialistů. Na místo tak zamířili policejní vyjednavači, hasiči, speciálně vycvičený pes pyrotechnické služby, plynaři a v neposlední řadě i policisté pražské zásahové jednotky.

A právě zásahová jednotka přišla vzápětí po neúspěšném vyjednávání na řadu. Po násilném vstupu do domu policisté ze zásahovky s využitím donucovacích prostředků muže (39) zpacifikovali a s drobným zraněním předali záchranářům k ošetření a následnému převozu na psychiatrii v policejním doprovodu.

Při samotné prohlídce domu a nejbližšího okolí nebyly žádné nebezpečné chemikálie nebo třaskaviny nalezeny.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz