Nejvyšší fotbalová soutěž má prvního odvolaného trenéra. V Opavě končí Ivan Kopecký

(Aktualizováno před )

Po nepřesvědčivých výkonech a především výsledcích se rozhodl opavský fotbalový klub odvolat hlavního trenéra Ivana Kopeckého.
Devětačtyřicetiletému kouči nepomohla ani úterní výhra v Sokolově (0:1) v rámci českého poháru.

Přitom začátek letošní sezony začal pro Opavu skvěle, protože vyhrála první dvě utkání, jenže poté osmkrát za sebou nevyhrála a získala pouze dva body za domácí remízy se Slavií a Libercem.

Opavský tým dočasně povedou současný asistent trenéra Josef Dvorník a sportovní manažer Alois Grussmann. Vedení klubu nyní intenzivně pracuje na příchodu nového trenéra. Spekuluje se např. o Jiřím Balcárkovi, který v současné době trénuje Vítkovice. „Možností je více. Třeba s Josefem Dvorníkem zůstaneme delší dobu,” podotkl Grussmann.

Kopecký vydržel v Opavě rok. Vloni v září nahradil Romana Skuhravého, který se z rodinných důvodů vrátil do Čech a nyní trénuje Duklu Praha. Slezský klub dokázal zachránit, aniž by tým musel bojovat v baráži. “Představenstvo a vedení klubu děkuje Ivanu Kopeckému za odvedené služby, výraznou pomoc při záchraně nejvyšší soutěže v uplynulé sezoně a přeje mu hodně zdaru a štěstí v další trenérské kariéře,” je uvedeno na stránkách opavského klubu.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz