První cena z baletní soutěže patří Plzni

(Aktualizováno před )

Dvě ocenění z VI. mezinárodní baletní soutěže Plzeň 2018 obdrželi členové plzeňského baletního souboru Divadla Josefa Kajetána Tyla (DJKT). V kategorii mužů Gaëtan Pires získal první cenu, v kategorii žen třetí místo Aoi Hokama. Soutěž se konala od 6. do 9. prosince 2018 v Novém divadle DJKT. Grand Prix pro absolutního vítěze obdržela Sawa Shiratsuki z Národního divadla Moravskoslezského v Ostravě.

Do soutěže se přihlásilo 78 soutěžících z Česka, Slovenska, Německa, Maďarska, Polska, Ukrajiny, Itálie, Řecka, Francie, Španělska, Ruska, Japonska a Nového Zélandu. Klání bylo dvoukolové. Soutěžili junioři v kategorii B a senioři v kategorii A.

Soutěž pořádalo Taneční sdružení České republiky ve spolupráci s DJKT pod záštitou ministra kultury České republiky Antonína Staňka, primátora města Plzně Martina Baxy a Českého centra I.T.I. při UNESCO. Soutěž finančně podpořilo Ministerstvo kultury ČR, město Plzeň, Plzeňský kraj, Nadace Český literární fond, Museum Montanelli, Odborová asociace divadelníků, firma GRISHKO Ltd., Artax a hotel Centrál a Slovan.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz