Průvodce zraněními při sexu a na co si dávat pozor při milování

Zranění při sexu jsou u mužů po sportu nejčastější příčinou úrazu. Podle londýnského osteopata dr. Stephana Makindeho až 80 % případů nesouvisejících se sportem, které léčí u mužů středního věku, nějakým způsobem souvisí s milováním nebo sebeukájením. A toto procento se za posledních pět let stále zvyšuje.

Jedna část tvoří poranění vzniklá prostředím – má kamarádka vzpomínala radovánky se svým mužem, který celý natěšený skočil na postel, kde na něj čekala, zapomněl ovšem na pevný okraj uchycujíce dole matraci, neodhadl ve vzrušení vzdálenost a lýtková kost skončila na několik týdnů v sádře. 

Další oblastí, kde dochází k újmám, jsou poranění sexuálními hračkami. Samozřejmě, že skutečnost, že může dojít k úrazům při sexuálních hrátkách, není důvodem, proč sexuální hračky nepoužívat. Je to však důvod, proč být informovaným uživatelem a obezřetným sexuálním průzkumníkem. Právě proto jsme pro vás sestavili tohoto průvodce sexuálními úrazy.

Přečtěte si, jaké jsou nejčastější příčiny poranění způsobených sexuálními hračkami a jak se jim vyhnout. A co dělat, když se vám nějaké stane.

Nejčastější zranění: Něco zaseknutého v zadku

Pokud se něco vkládá do análu, musí to být navrženo speciálně pro vkládání do této části těla. Zatímco vagína má koncovou zónu (děložní čípek), anální kanál ji nemá. Řitní kanál totiž pokračuje do konečníku, tlustého střeva a pak až do trávicího systému. Proto správná anální hračka pro muže potřebuje rozšířenou základnu, aby se nedostala výše do těla než přesně tam, kde má způsobit potěšení.

Bohužel v mnoha případech, zejména u experimentujících začátečníků nebo heterosexuálních mužů, kteří se stydí si pořídit si speciálně navržený anální kolík nebo anální dildo, třeba proto, že se nepovažují za gaye, ale dráždění análu jim způsobuje rozkoš (což si neodporuje, anální sex pro muže není omezen sexuální orientací). V takových případech se často nejedná o sexuální hračku: obvykle jde o předmět pro domácnost, který není určen k análnímu použití. Nejčastěji to bývají ve sprše přístupné lahvičky od šamponu, kartáče na vlasy a také třeba banány.

Co ještě hrozí při sexu?

To však není není jediné zranění, může dojít i k dalším poraněním sexuálními hračkami, jako třeba zaseknutý kroužek na penisu, alergické reakce na některé složky lubrikantů, vzrušujících olejů nebo masážních svíček. Očekávané jsou hematomy, modřiny, popáleniny od provazu nebo řezné rány od nárazů nebo bondage hraček. Nepříjemné jsou samozřejmě i škrábance nebo dokonce řezné rány od špičatých stimulačních hraček, popáleniny od vosku, svíček nebo cigaret.

Časté bývá dočasné znecitlivění v důsledku nadměrné stimulace nebo prasknutí cév v důsledku přečerpání pomocí vakua na klitoris, vulvu, bradavku nebo penis. Tyto případy jsou však velmi vzácné. Faktem totiž je, že většina hlášených úrazů souvisejících se sexem se nakonec vůbec netýká “oficiálních” sexuálních hraček. Obvykle se jedná o cizí předměty, které se používají místo sexuálních hraček a mizí v těle nebo uvíznou v určitých částech těla či na nich.

Nestyďte se jít k lékaři

Pokud vám něco uvízlo v zadku a nemůžete to snadno dostat ven, jděte k lékaři. Překonejte stud, s vyndáním předmětu ze zadku byste opravdu neměli čekat, protože může cestovat a způsobit vnitřní poškození.

A co pokud něco “uvízne” ve vagíně? Díky děložnímu čípku má pochva určitou “záslepku”. Takže se může zdát, že se něco zaseklo, ale ve skutečnosti to zaseknuté není. Pokud si vy nebo váš partner či partnerka myslíte, že můžete předmět odstranit, namažte oblast, abyste snížili tření, a pusťte se do toho! A pokud ji z nějakého důvodu nemůžete dostat ven, jděte co nejdříve na pohotovost.

Pokud se potýkáte s vnitřními potížemi, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc. Jestliže máte vnější krvácení nebo bolest, protože kůže na penisu a vulvě je velmi jemná, zejména pak u žen v období užívání hormonální antikoncepce nebo během hormonálních změn, jako je těhotenství nebo menopauza, počkejte několik hodin, zda potíže ustoupí. Když bolest přetrvává nebo je na stupnici bolesti vyšší než 6 z 10, je čas navštívit lékaře.

Diskuze

Scroll to Top
Tvorba webových stránek: Webklient