Průtah v Hovězí je hotový

(Aktualizováno před )

Silnice II/487 vedoucí údolím Vsetínské Bečvy má další zrekonstruovaný úsek. Stal se jím jeden a půl kilometru dlouhý průtah v obci Hovězí. Investorem stavby byl Zlínský kraj prostřednictvím své organizace Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK).

„Rekonstrukce byla zahájena již v roce 2017 a přišla na 25,2 milionu korun. Do financování jsme zapojili prostředky z evropských strukturálních fondů v rámci Integrovaného regionálního operačního programu,“ informoval náměstek hejtmana Zlínského kraje

Křižovatka silnice II/487 se silnicí III/4872 je nově řešena jako okružní s vnějším průměrem 30 metrů.

Těleso okružní křižovatky je zabezpečeno nově provedenou opěrnou zdí v délce 35,5 metru. Dále zde byly vybudovány zastávkové pruhy osobní linkové dopravy, provedeny stavební úpravy krajnic, stavební úpravy silnice III/4873a v délce 120 metrů a některé další související práce. Součástí stavby byla také rekonstrukce mostu a pročištění toku a doplnění chybějící kamenné dlažby.

„Jde o krajskou silnici druhé třídy, která v dlouhém údolí Vsetínské Bečvy spojuje několik větších obcí a slouží k dopravě značného množství návštěvníků zdejších četných rekreačních zařízení i k cestám na Slovensko. V profilu Hovězí projede denně přes sedm tisíc automobilů, což je zatížení, které je srovnatelné s některými silnicemi I. třídy. Před patnácti lety byla tato trasa v poměrně špatném stavu, dnes je však již z větší části rekonstruovaná, s novým povrchem a odpovídá současným technickým normám. Od roku 2004 jsme zde investovali téměř 650 milionů korun. Dva další úseky této silnice opravíme v příštím roce a v roce 2020,“ řekl ředitel ŘSZK Bronislav Malý.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz