Prostějovské florbalové áčko zazářilo a přivezlo tři body

(Aktualizováno před )

Po delší odmlce se mužský A-tým opět představil na domácí palubovce SH RG a ZŠ města Prostějova. Na sobotní zápas přijeli hosté z Krnova, kteří letos zůstávají za očekáváními a v nedělní odpoledne dorazil soupeř z Jeseníku.

Utkání s nevyzpytatelným soupeřem, který dokáže zápas překvapivě promrhat rozdílem třídy, a nebo také jednoznačně vyhrát nad jakýmkoliv celkem soutěže. Úkol zněl jasně: Pohlídat si ofenzivní duo Miškov – Filip, dle výsledku je bohužel jasné, že se to nepovedlo, ale pojďme pěkně popořadě.

První třetina začala příznivě pro domácí, aktivní hra a vysoké nasazení sklidilo ovoce již v 6. minutě, kdy se prosadil Krnáč. Hosté se ovšem po inkasované brance rychle zvedli a umlčeli domácí halu, která hostila vynikajících 130 diváků, třemi brankami v řadě. Na konci třetiny snížil Krnáč v oslabení a do šaten se šlo s jednogólovou ztrátou.

Start druhé třetiny patřil opět domácím, po ubráněném oslabení převzali otěže zápasu na svá bedra a zasypali hostující branku velkým počtem střel a mělo to svůj efekt. Když Krnáč zkompletoval HATTRICK, bylo vyrovnáno. Později se prosadil Král a Hloch a najednou byla celá hala veselejší. Vydrželo to až do závěru druhé periody, kde se z nenápadné střely prosadil Filip a 26 vteřin před sirénou vyrovnal Miškov.

Třetí část přinesla už jen jedinou úpravu skóre, bohužel pro hosty. Domácí poprvé v sezóně neskórovali v poslední části a stálo je to cenné body. Bohužel tlak, ani zvýšený počet střel nic neznamenal, a tak si Krnov mohl připsat svou teprve 3. výhru.

SK K2 Prostějov – FBC ORCA Krnov 5:6 (2:3, 3:2, 0:1)

Branky: Krnáč (Smička), Krnáč (Hél), Krnáč (Fojt Z.), Král (Judas), Hloch (Fojt Z)

Nedělní utkání mělo přinést po sobotním nezdaru nucené zlepšení chuti, které nakonec po zásluze také přišlo. Hosté oslabeni o několik opor přijeli pouze na dvě pětice a rozdíl byl na hřišti znát.

Již od první třetiny byla hra pod taktovkou modrobílých, kteří se snažili vstřelit branku hned v prvních minutách. To se povedlo, konkrétně v 8. minutě utekl Čmela se Smičkou a byla z toho vedoucí branka, zanedlouho se přidal Judas, po chytré nahrávce Mikulky, mezitím se ještě stačili prosadit i hosté a stav na konci třetiny zůstal 2:1.

Další průběh zápasu se příliš neměnil, hosté nehráli zle, ale zkrátka lepší celek byl ten z Prostějova. Zkušená hra na míčku, trpělivá tvorba šancí a dobrá střelba, zajistila zábavu pro hostujícího brankáře i celou obranu. Nejprve se prosadil Krnáč a poté byla druhá přesilová hra proměněna po dorážce střely Bezoušky a stav byl již 4:1.

Třetí část měla přinést poklidné dohrání zápasu a žádné zbytečné drama. Tento scénář se dařilo plnit až do 53. minuty, kdy po nepozornosti obrany došlo ke střele ze středu hřiště a bylo sníženo. Naštěstí se povedlo za 17 vteřin po ose Čmela-Smička opět navýšit brankový rozdíl, ale hosté se nevzdávali. Zvolili taktiku „všechno do útoku“ a vyplatilo se, v 56. minutě to bylo jen o 2 branky. Logický krok na sebe nenechal dlouho čekat a hosté odvolali brankáře. Tyčka a obětavost domácích již nepřipustila žádné komplikace, naopak po úniku Héla, který gentlemansky nahrál Smičkovi do prázdné branky bylo o výsledku definitivně jasno.

SK K2 Prostějov – FBK Jeseník 6:3 (2:1, 2:0, 2:2)

Branky: Smička (Čmela), Judas (Mikulka), Krnáč (Fojt Z.), Smička (Bezouška), Smička (Čmela), Smička (Hél)

Převzato ODTUD

- reklama -

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz