Prostějovská knihovna vyhlašuje Letní čtenářskou výzvu

(Aktualizováno před )

Pracovníci Městské knihovny Prostějov pomohou s výběrem knížek pro letní čtenářské chvilky. A také budou k četbě ještě trochu více motivovat.

„Připravili jsme deset více či méně konkrétních kritérií, pomocí kterých si můžete knížky vybrat. Vypůjčením a samozřejmě přečtením knih budete postupně Letní čtenářskou výzvu plnit. Jednu knížku si například vyberete podle obálky, druhou podle názvu, jiná bude od slovenského autora a další ze žánru sci-fi nebo fantasy. Vybrat si můžete také knížku, kterou přečtete za jediný den nebo nějakou z populárně naučné literatury,” uvedl příklady výběru ředitel Městské knihovny Prostějov Aleš Procházka.

Kdo si v průběhu července a srpna půjčí a přečte alespoň šest knih, které vyhovují desíti kritériím výzvy, bude zařazen do slosování o knižní ceny. Pracovníci knihovny razítkem potvrdí přečtení nejvíce dvou knih (nebo také e-knih) v průběhu každého týdne. Zadání, podrobnosti a formulář k vyplňování výzvy jsou na adrese www.knihovnapv.cz/vyzva, nebo je možné si je vyzvednout přímo v knihovně, kde se následně vyplněné archy budou odevzdávat.

„Soutěž uzavřeme s koncem prázdnin a poté vylosujeme tři výherce. Na drobnost v podobě odznáčku se však může těšit každý soutěžící,” uzavřel ředitel Procházka.

Převzato ODTUD

Diskuze

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz