Prostějov se uskrovňuje, přesto chce nadále hrát prim ve volejbale

(Aktualizováno před )

Pro příští sezonu se volejbaloví fanoušci Prostějova po dlouhých letech nemohou těšit na zápasy svých hráček v Lize mistryň. Klub VK Prostějov přešel na finančně úspornější režim.

Do týmu přišlo šest nových hráček. Hlavními posilami jsou především smečařka Petra Kojdová s reprezentační univerzálkou Marií Toufarovou, které se vrátily z angažmá ve Francii. Zahraniční akvizicí pro sezonu 2018/2019 bude bulharská blokařka Veronika Bežandolská. Prostějovští diváci se dále mohou těšit na smečařku Lucii Poláškovou, blokařku Evu Rutarovou a nahrávačku Nicole Šmídovou.

Jak už bylo na začátku zmíněno, klub se musí uskrovnit, co se týká financí, což mělo za následek odchod několika hráček. Jde o německé volejbalistyk Kathleen Weiss a Lauru Emonts. Dále nebudou v týmu pokračovat Julie Kovářová, Veronika Trnková, Ninou Herelová a Andrea Kossányiová. „Jak se avizovalo již dříve, došlo ke snížení klubového rozpočtu a tím pádem jsme holkám nemohli dál nabídnout tolik peněz. Šly tedy za lepšími podmínkami, což je ve vrcholovém sportu běžný proces. A my jejich rozhodnutí bez jakýchkoliv problémů respektujeme. Příležitost dostanou jiné, ve větší míře mladé hráčky,“ vysvětlil sportovní ředitel Miroslav Čada.

Přesto v Prostějově věří, že i v následující sezoně budou znovu bojovat o první místo a naváží tak na deset titulů, které získali za sebou!

HRÁČSKÝ KÁDR VK PROSTĚJOV 2018/19
Nahrávačky: Michaela Zatloukalová a Nicole Šmídová.
Blokařky: Veronika Bezhandolska, Eva Rutarová a Gabriela Kozmík.
Smečařky: Petra Kojdová, Lucie Nová, Lucie Polášková, Aneta Weidenthalerová a Tereza Baláková.
Univerzálky: Helena Horká a Marie Toufarová.
Libero: Tereza Slavíková.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz