Příprava kladenských hokejistů odstartovala naplno, Rytíři vyjeli na led s králem v čele

(Aktualizováno před )

Po tvrdé dřině mimo led si Rytíři užili zaslouženého odpočinku a ve čtvrtek už opět naskočili v plném zápřahu do tréninkového procesu! Pod drobnohledem novinářů se po kluzišti proháněly více než dvě desítky hráčů spolu s majitelem klubu Jaromírem Jágrem. „Kluci jsou po dovolené, takže to byl zatím trénink spíše na zapracování,“ vysvětlil trenér David Čermák, který spolu s Jágrem stanul před kamerami a mikrofony.

„Loňská sezona byla povedená. Chtěli bychom na ni navázat a ještě zlepšit konec, aby se to povedlo,“ načrtl svoji vizi Čermák, který bude koučovat tým spolu s Jindřichem Lidickým a Janem Kreglem. A stejně jako Čermák i Jaromír Jágr upozornil na důležitost závěrečné části sezony. „Cíl je jasný – udělat play off a dostat se co nejdále. Nejsem zastáncem toho, aby bylo mužstvo v ideální sestavě a formě na začátku září. Mám takový názor, že naši junioři by měli dostat šanci hlavně na začátku sezony a pak bude záležet na nich, jak ji využijí. Pokud ji nevyužijí, budeme mít dostatek financí a nebudeme mít pocit, že bojujeme o baráž, tak se samozřejmě pokusíme posílit. Byl bych ale rád, kdyby se o šanci poprali ti hráči, kteří jsou teď v mužstvu. Šanci dostanou, bude záležet na nich, jak ji využijí,“ vyjádřil Jágr svoji důvěru v aktuální podobu kádru.

Legendární osmašedesátka samozřejmě hovořila i o svém zdravotním stavu. „Je to pro mě výzva – zkusit se vrátit, dostat se do co nejlepší formy a pomoct Kladnu,“ prohlásil před nastoupenými novináři Jaromír Jágr, kterému minulou sezonu předčasně ukončilo zranění kolene. To už by ale slavného útočníka nemělo dále omezovat. „S kolenem bych neřekl, že jsou nějaké problémy. Trochu mě to pobolívá, ale spíše jde o moji fyzičku. Léčil jsem to klidem a skoro nic jsem nedělal. Moje tělo proto není silné,“ prozradil Jágr.

První přípravné utkání odehrají Rytíři 31. 7. od 17:30 na domácím ledě proti kazažskému týmu Arlan Kokšetau.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz