Případ vloupání do garáží v sedmi krajích objasňují hradečtí kriminalisté

(Aktualizováno před )

Od února 2018 probíhá vyšetřování rozsáhlého případu vloupání do garáží napříč celkem osmi kraji v rámci České republiky. Případ vyšetřuje SKPV KŘP Khk jako zločin krádež a poškození cizí věci, spáchaných ve spolupachatelství. Toto jednání je kladeno za vinu dvojici obviněného páru, z nichž muž je stíhán vazebně, žena na svobodě.

V průběhu vyšetřování vyšlo najevo, že dvojice má mít na svědomí další množství nových případů. Původně byli obviněni z vloupání do celkem 86 garáží s celkovým počtem 99 poškozených osob. Policisté v další fázi vyšetřování ale zjistili, že obvinění mají zřejmě na svědomí dalších 42 případů vloupání do garáží u celkem 49 poškozených. Nově se jejich teritorium rozrostlo o Jihomoravský kraj, který navštívili ve dvou případech.

Celkem tak mají mít na svědomí téměř 130 případů vloupání do řadových garáží. Odcizením věcí z garáží měli dohromady způsobit celkovou škodu, vyčíslenou na více jak 3,2 miliony korun. Další škodu ve výši více jak 70 tisíc korun měli způsobit poškozením. Nutno dodat, že většina z těchto poškozených, se policistům ozvala na základě průběžné medializace případu a zveřejněných výzev, které se vztahovaly k zajištěným věcem.

Policisté v rámci trestního řízení zajistili cca stovky různých věcí. Do současné doby tak byla část věcí vrácena celkem šedesáti poškozeným.

Vzhledem k rozsáhlému počtu skutků byla k zajištěným stopám, způsobeným škodám atd. zadána řada odborných vyjádření, znaleckých posudků a analytických vyhodnocení. Vyšetřování tohoto případu i nadále pokračuje.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz