Při požáru bytového domu hasiči evakuovali osm obyvatel

(Aktualizováno před )

Operační důstojník hasičů přijal hlášení o požáru bytu v přízemí bytového domu na ulici Kopánky ve Starém Městě u Uherského Hradiště v 11:37 hodin. K požáru vyslal profesionální hasiče z Uherského Hradiště a dobrovolné hasiče ze Starého Města, Babic a Kunovic. Hasiči vyjeli s pěti automobilovými cisternami a jedním automobilovým žebříkem.

Průzkumem byla v hořícím bytě zjištěna jedna osoba, kterou hasiči vyvedli z domu. Dále z domu evakuovali dalších sedm obyvatel, kteří se shromáždili před domem. Tři z těchto obyvatel se nadýchali zplodin hoření, a proto si je k ošetření převzali zdravotníci. Muž, který byl vyveden z hořícího bytu, byl později převezen do nemocnice. Byl vypnut elektrický proud, zastaven hlavní uzávěr plynu a hlavní uzávěr vody. K uhašení požáru v kuchyni byl nasazen jeden vysokotlaký proud vody.

Na místo požáru se dostavila Policie České republiky a vyšetřovatel hasičů.

Oznamovatelka vyšetřovateli sdělila, že uslyšela ze schodiště křik. Otevřela dveře a uviděla jednoho z nájemníků strhávat ze zdi hasicí přístroj, s nímž začal stříkat do hořícího bytu. Do schodiště se valil černý kouř. Z tohoto důvodu ihned oznámila požár hasičům.

Příčina vzniku požáru zůstává v šetření Policie České republiky.

Požárem byly poškozeny ohraničující konstrukce instalační šachty, potrubí vody a vzduchotechniky, přívod plynu k plynovému sporáku, elektroinstalace, vnitřní vybavení kuchyně. Prostory domu byly zakouřeny a voda z poškozeného vnitřního rozvodu vody promáčela stropní konstrukci a vnikla do sklepa. Prozatím nebyla vyčíslena výše škody vzniklá požárem.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz