Prestiž hokejové Ligy mistrů pomalu stoupá. Kam až dosáhne?

(Aktualizováno před )

Každému správnému fotbalovému fanouškovi naběhne husí kůže po celém těle, když zaslechne znělku Ligy mistrů. V tu chvíli tuší (či doufá), že v následujících dvou hodinách zažije světový fotbal.

Hokejová liga mistrů znělku možná má, možná ne. I tato nejistota přesně vypovídá o tom, že tato soutěž ještě nemá v hokeji takovou prestiž jako ve fotbale. A dá se říci na 200%, že mít ani nebude. Lehce by se k ní mohla přiblížit, kdyby např. nejlepší dva týmy z Evropy se střetly s finalisty Stanley Cupu. Pak by se o této formě Ligy mistrů dalo mluvit jako o velmi prestižní. Ale i tak by to pořád na fotbal nestačilo.

Přesto by Liga mistrů měla mít své místo v hokejovém kalendáři. Hlavní je vytrvat. Už několikrát se stalo, že se s velkou slávou Liga mistrů (dříve měla i jiné názvy) rozjela, aby pak za pár let opět zanikla. Teď už funguje několik let a lidé jí díky tomu začali brát vážněji, stadiony se při Lize mistrů plní více lidmi. Ředitel Ligy mistrů Martin Baumann byl nadšený z plného stadionu a tím skvělé i atmosféry při zápasech pražské Sparty, která se před dvěma lety dostala do finále.
To samé platí i u televizních fanoušků, kteří častěji než v dřívějších letech zkouknou přenos z této hokejové evropské klubové konfrontace. Je to k nevíře, ale televizní práva zakoupily i brazislké či izraelské televizní společnosti…

Od loňského roku došlo také k navýšení finančních odměn pro nejlepší týmy v soutěži. Každý rok by se měly tyto odměny zvyšovat, za pět let by měl celkový vítěz brát 720 tisíc euro.

A hlavně týmy se snaží hrát v nejsilnějším složení. Už nenastupují do těchto zápasů junioři, které si potřebovaly kluby vyzkoušet a tyto “přáteláky” se jim k tomu dříve hodily.

Do letošního ročníku vstoupí i Třinec, Brno, Plzeň a Hradec Králové.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz