Přerovští hokejisté vyjedou na led i s útočníkem Ivanem Rachůnkem

(Aktualizováno před )

Suchou přípravu mají Zubři zdárně za sebou a minulostí už je také „rozehřívací“ týden, jenž svěřenci trenérů Přecechtěla a Dočkala absolvovali hned po dovolených. Teď už nic nebrání tomu, aby široký kádr A-mužstva v pondělí 23. července vystartoval na led MEO Arény. O místo v týmu pro 1. ligu se popere řada hráčů, včetně avizovaného zajímavého jména. Tím je zkušený útočník Ivan Rachůnek!

“Domluvili jsme se, že Ivan bude u nás prozatím na zkoušce. Má obrovskou chuť vrátit se do hokeje. Uvidíme, jak to bude vypadat a podle toho se rozhodneme, co dál,” řekl Pavel Hanák, sportovní manažer HC ZUBR Přerov na adresu sedmatřicetiletého odchovance Zlína.

O místo v kádru bude usilovat také útočník Milan Valášek, jenž byl vloni oporou druholigového Dvora Králové nad Labem a první ligu hrál v Litoměřicích. Dále pardubický forvard Jaroslav Moučka, který v první lize prošel Třebíčí, Prostějovem, Šumperkem či Ústím nad Labem a má už na kontě téměř stovku extraligových zápasů za Pardubice, odkud pochází.

Ze sousedního Mountfieldu HK budou Zubři testovat dva osmnáctileté reprezentanty – obránce Mikuláše Pohla s útočníkem Patrikem Mašínem a dvojice hráčů přichází také z Litvínova. O přerovský dres zabojují obránce Karel Šefl a útočník Jaroslav Šimeček. Další nová útočná tvář v přípravě má jméno Lukáš Králík. Ten poslední dvě sezony odehrál u šumperských Draků a na trase Šumperk – Přerov bude mít střídavé starty.

Naopak zlínského útočníka Michala Gaga již fanoušci Zubrů velmi dobře znají, také on bude bojovat o pozici v týmu, stejně jako dva přerovští odchovanci – obránce Jaroslav Tomeček a útočník Lukáš Peterka.

Na zkoušku přichází i duo zahraničních plejerů. Slovenský útočník Róbert Mokrohajský a chorvatský forvard Luka Jarčov.

S áčkem Zubrů se již delší dobu připravuje také řada juniorů, kteří dostanou v následujících týdnech šanci a budou za Přerov bojovat v DHL Extralize juniorů.

“Budeme mít k dispozici širší kádr a máme naplánován dostatek přípravných zápasů, takže všichni kluci dostanou prostor, aby se v nich ukázali. Navíc s námi trénuje spousta našich juniorů, kteří budou střídavě v áčku a v juniorce. Potřebujeme vědět, jak budou v mužském hokeji vypadat. Kádr budeme průběžně upravovat a kolem ZUBR Cupu v půli srpna už bychom měli mít představu, v jakém složení budeme vstupovat do soutěže,“ prozradil Pavel Hanák.

“Na startu přípravy nám ale někteří hráči budou chybět. Mikuláš Zbořil je na Mistrovství světa v inline hokeji v Itálii, Jakub Navrátil s výběrem dvacítky na turnaji ve Finsku a Martin Ryšavý na kempu šestnáctky v Třemošné,“ dodal Hanák.

První týden mají Zubři v programu dvoufázové tréninky na ledě, které budou navíc doplněny ještě další fází v posilovně. Od úterka 31. července je čeká série jedenácti přípravných zápasů. Velmi dobrou prověrkou bude zápas s extraligovým Mountfieldem HK a také kvalitně obsazený turnaj ZUBR Cup.

Aktuální širší sestava A-týmu HC ZUBR Přerov:
Brankáři: Lukáš Klimeš, Michal Šurý, Daniel Šimonů (junioři)

Obránci: Martin Novotný, Mikuláš Zbořil, Ľubomír Malina, Radomír Pala, Robert Černý, Martin Padrnos, Jaroslav Tomeček (zkouška, odchovanec), Mikuláš Pohl (zkouška, Mountfield HK), Karel Šefl (zkouška, Litvínov), Jan Moučka (junioři), Szymon Bieniek (junioři), Ondřej Ševčík (junioři)

Útočníci: Marek Sikora, Tomáš Sýkora, Tomáš Doležal, Šimon Kratochvil, Milan Procházka, Jiří Goiš, Jakub Navrátil, Roman Pšurný, Filip Dvořák, Pavel Tomaník, Ivan Rachůnek (zkouška, Sparta Praha), Michal Gago (zkouška, Zlín), Lukáš Králík (zkouška, Šumperk), Jaroslav Moučka (zkouška, Pardubice), Milan Valášek (zkouška, Mountfield HK), Patrik Mašín (zkouška, Mountfield HK), Jaroslav Šimeček (zkouška, Litvínov), Róbert Mokrohajský (zkouška, Trenčín), Luka Jarčov (zkouška, Medveščak Zagreb), Lukáš Peterka (zkouška, odchovanec), Daniel Indrák (junioři), Martin Ryšavý (junioři), Jakub Kylnar (junioři), Lukáš Zmeškal (junioři)

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz