Překvapí volejbalisté jako jejich basketbaloví kolegové?

(Aktualizováno před )

Český sportovní národ v současných dnech prožívá úžasné tažení českých basketbalistů na světovém šampionátu v Číně. Náš tým kolem Tomáše Satoranského se zítra ve čtvrtfinále střetne s Austrálií. Podaří se něco podobného i našim volejbalistům, kterým začíná tento pátek mistrovství Evropy? “Kluci hrajou výborně a jsou teď asi nejúspěšnější z kolektivních sportů. Může to pro nás být motivace někde vzadu v hlavě, ale my se soustředíme na sebe. Chceme podat kolektivní výkon,” řekl kapitán Jakub Janouch.

Letošní evropský šampionát se koná ve čtyřech zemích – Nizozemsko, Belgie, Francie a Slovinsko. Český tým byl nalosován do nizozemské skupiny. V Amsterdamu a Rotterdamu se Česko střetne kromě domácího týmu i s mistry světa z Polska, s Estonskem, Černou Horou a Ukrajinou. “Určitě je v našich silách postoupit,” věří Janouch v umístění do čtvrtého místa znamenajícího osmifinále.
S posledně jmenovaným týmem zahájíme v pátek šampionát. “Poláci jsou asi jasní, jsou adepty na celkové vítězství. Nizozemci jsou proti nám mírným favoritem,” zmínil Janouch favority skupiny. “Ostatní jsou týmy naší úrovně, které bychom měli nebo mohli porazit.”

V týmu je spokojenost i s tím, že pokud se mu podaří postoupit, narazí na družstva z relativně slabší skupiny B (Belgie, Srbsko, Německo, Slovensko, Španělsko či Rakousko). „S losem jsem celkem spokojený. Skupiny jsou velmi vyrovnané. Jsem rád, že jsme ve skupině D, ze které se bude postupovat do osmifinále na družstva ze skupiny B. Favoritem skupiny jsou pro mě úřadující mistři světa Poláci a domácí Nizozemci. Naš tým na postup určitě má,” uvedl předseda Českého volejbalového svazu Marek Pakosta.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz