Pracovníci českolipského střediska probační služby se sešli s policií

(Aktualizováno před )

Již po druhé se v krátkém čase sešli policisté a probační pracovníci, aby spolu jednali o poskytování pomoci a podpory obětem trestných činů.

Schůzka, která se konala dne 22. června na pracovišti Probační a mediační služby Česká Lípa, navazovala na jednání Multitýmu pro oběti. Ten působí na Českolipsku již druhým rokem. Záštitu nad ní převzala vedoucí střediska Probační a mediační služby v České Lípě Mgr. Petra Špinková a vedoucí územního odboru Policie České republiky v České Lípě plk. Mgr. Petr Rajt. U pracovního stolu se sešli pracovníci českolipského střediska probační a mediační služby, kteří jsou z podstaty své pracovní činnosti připraveni na poskytnutí podpory a pomoci obětem a poškozeným trestnými činy, dále poradce pro oběti trestných činů z projektu „Proč právě já?II“ a krizoví interventi Policie České republiky působící na Českolipsku.

Cílem setkání bylo zefektivnění pracovních postupů, které přinesou obětem trestných činů maximální podporu a pomoc v jejich nelehké životní situaci.

K osobám poškozeným trestným činem jako první přicházejí policisté. Jejich úkolem není jenom vypátrat a zadržet pachatele, ale také poskytnout oběti závažného trestného činu první psychologickou pomoc. Za tímto účelem kontaktují oběti trestných činů speciálně vyškolení policisté – krizoví interventi.

Probační pracovníci jsou připraveni obětem poškozeným trestnými činy objasnit jejich práva. Zejména pak poradce pro oběti trestných činů má dostatečný časový prostor oběti trpělivě vyslechnout a poskytnout jim potřebnou pomoc. Má možnost je napojit na příslušné odborníky například na psychology, právníky nebo specializované instituce. Poradce své služby poskytuje obětem trestných činů zdarma.

Převzato ODTUD

- reklama -

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz