Práce na znojemském obchvatu jedou naplno. V pondělí 23. července se uzavře ulice Hlavní, omezení se dotkne i autobusů

(Aktualizováno před )

Už za deset dnů začne platit avizovaná uzavírka ulice Hlavní, resp. Přímětické z důvodu budování mostu na trase obchvatu Znojma, kde se aktuálně staví úsek od tzv. kasárenské po únanovskou křižovatku. Hlavní tepna do městské části Přímětice, kde žije přes 4 000 obyvatel, se uzavře pro auta i autobusy. „Pouze pěší a cyklisté budou moci chodit speciálním průchodem,“ připomíná starosta Znojma Jan Grois, který se o zbudování průchodu u investora stavby, Ředitelství silnic a dálnic, rovněž zasadil.
Práce na stavbě obchvatu na křižovatce ulic Hlavní a Přímětické se rozběhnou hned 23. července. „Mimo jiné se tu začne s odfrézováním vozovky, tento recyklát se následně použije k opravě cestu u zahrádek u Suchohrdel, které byly na jaře částečně poničeny z důvodu odvozu zeminy z obchvatu na skládku v Tasovicích. Prosíme občany tedy ještě o pár dní trpělivosti,“ říká starosta Znojma Jan Grois. Na město se totiž obracejí občané s dotazy, kdy se cesta vrátí do slíbeného původního stavu.

Speciální průchod začne stavební firma budovat až v srpnu. „Do té doby budeme my mostaři pracovat zejména na budování pilotového založení opěr, na vlastních opěrách mimo silnici. Průchod stavbou pěším a cyklistům bude tedy umožněn i bez speciálního tunelu. Chtěl bych ale připomenout, aby všichni dbali příslušných pokynů, protože se budou pohybovat na staveništi,“ připomíná Roman Daniel ze společnosti Silnice Group, která bude jako dodavatel stavby speciální průchod budovat.

„Tunel bude 36 metrů dlouhý a 1,7 metrů široký, s pevným povrchem a osvětlením – to vše kvůli bezpečnosti procházejících chodců a projíždějících cyklistů. Konstrukce navíc spolehlivě odolá případnému pádu břemene o hmotnosti několika tun. Na tento tubus bude z každé strany navazovat zpevněný povrch z panelů pro větší komfort chodců a cyklistů,“ dodává Roman Daniel.

A jak to bude s uzavírkou? Od pondělí 23. července až do soboty 8. prosince budou muset řidiči jezdit obousměrně po objízdné trase vedoucí (z pohledu z centra města směrem do Přímětic) přes ulici Přímětickou a Únanovskou až ke kruhovému objezdu k tzv. únanovské křižovatce, dále směrem na Přímětice, přes ulici K Suchopádu a Jevišovická k ulici Hlavní, kde objízdná trasa končí. Délka uzavírky je cca 340 metrů, délka objížďky je 4,6 km.

Stejná objízdná trasa platí i pro autobusy, od 23. července tak začnou platit výlukové jízdní řády, které budou vylepené na příslušných zastávkách. Pokud jde o linky 804 a 805 městské autobusové dopravy, tak zrušena bude zastávka Přímětice – Krystal Park. Dále největší změnou v trasách autobusů je fakt, že ve směru od centra do Přímětic se prvně budou obsluhovat zastávky Přímětice – sklep, Přímětice – hřbitov, Přímětice – sídliště a až následně Přímětice – SKLOSTROJ.

Ve směru z Přímětic do centra autobus pojede standardně po trase Přímětice – sklep, Přímětice – hřbitov, Přímětice – sídliště a následně Přímětice – SKLOSTROJ. V některých případech je pro cestu z Přímětic do centra Znojma potřeba využít autobus s cílovou zastávkou Přímětice, točna, protože po příjezdu na konečnou zastávku už jede přímo do centra. Konkrétní případy budou uvedeny v jízdním řádu.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz