Práce na obchvatu Znojma probíhají především na hlavní trase

(Aktualizováno před )

Pravidelného kontrolního dne na stavbě obchvatu Znojma, kde se aktuálně staví úsek od tzv. kasárenské po únanovskou křižovatku, se zúčastnili opět i zástupce města Znojma v čele se starostou Janem Groisem. „Velice kvituji to, že se s Ředitelstvím silnic a dálnic a se zhotoviteli tak důležité stavby, jakou obchvat je, setkáváme pravidelně každý měsíc. Díky tomu jsme nejen dobře informovaní, ale dokážeme vyřešit spoustu věcí,“ říká starosta Jan Grois.
V současné době probíhají práce na obchvatu zejména na jeho hlavní trase, kdy se budují násypy a pokládají se vrstvy štěrkodrtě. Mostaři začnou v příštích dnech s odtěžením konsolidačních násypů a budováním pilotového založení mostu na Přímětické ulici, který se tu bude od poloviny prázdnin budovat.

Na kontrolním dni se řešila rovněž oprava cesty u zahrádek u Suchohrdel, která byla na jaře částečně poničena z důvodu odvozu zeminy z obchvatu na skládku v Tasovicích. Na město se totiž obraceli občané s dotazy, kdy se cesta vrátí do slíbeného původního stavu.

„Se společností Silnice Group, jedním ze zhotovitelů, jsme se dohodli, že cestu opraví co nejdříve,“ potvrzuje starosta Grois. „Do oprav se chceme pustit tak, aby vše bylo nejpozději do poloviny července hotové. Musíme totiž tuto akci zkoordinovat s dalšími pracemi na stavbě obchvatu. Za případné komplikace se omlouváme a děkujeme občanům za pochopení,“ dodává Roman Daniel ze společnosti Silnice Group.

Opravdu rušno začne být na obchvatu v polovině prázdnin. Od 23. července se totiž úplně uzavře ulice Přímětická, resp. Hlavní z důvodu budování mostu. Pro pěší a cyklisty tu bude zřízen speciální průchod. Uzavírka tu potrvá až do 8. prosince.

Převzato ODTUD

Diskuze

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz