Požár farmy zaměstnal i dobrovolné hasiče z Liberce

(Aktualizováno před )

Většinu jednotek libereckých dobrovolných hasičů zaměstnal páteční požár farmy v Chrastavě.

Krátce po desáté hodině večer byl na operační středisko HZS nahlášen požár v areálu Jezdecké školy JS Vysoká a Farmy Vysoká nedaleko Chrastavy. Rozsáhlý požár zachvátil hotelovou část objektu, ve které se tou dobou nacházelo 20 osob. Všem se podařilo objekt opustit bez zranění.

Již při příjezdu prvních jednotek byl požár rozšířen na celou střešní konstrukci hotelu a vzhledem k rozsahu a nebezpečí zahoření dalších objektů v těsné blízkosti, bylo postupně povoláno celkem 17 hasičských jednotek.

Povoláno bylo i šest z osmi jednotek požární ochrany statutárního města Liberec. Jednalo se o jednotky: Růžodol I, Pilínkov. Vratislavice nad Nisou, Karlinky, Machnín a Krásná Studánka. Mimo vlastního hašení požáru, prováděly zasahující jednotky ochlazování okolních objektů, aby zamezili jeho rozšíření na hospodářskou část a vyvedli celkem 51 koní, kteří byly požárem ohroženi.

Rozsáhlý požár byl jednotkami likvidován až do brzkých ranních hodin. Odhadovaná škoda činí cca 20 miliónů korun a příčina vzniku je v šetření hasičů a Policie ČR.

Převzato ODTUD

- reklama -

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz