Pomůže bývalá reprezentační opora Jágrovu Kladnu?

(Aktualizováno před )

Kladenský klub postihla před začátkem sezony (13. září v Třinci) nepříjemná skutečnost, jeho největší hvězda Jaromír Jágr se zranil. Historicky nejlepšího českého hokejistu trápí sval v okolí pánve. “Kdybych měl zraněná třísla, vím, že za 14 dní budu v pohodě. Teď nedokážu odhadnout, jestli to bude týden, tři neděle nebo měsíc,” řekla slavná “68”.

Je ale možné, že v prvních zápasech nastoupí v kladenském dresu jiná hvězdička. Bývalý reprezentační gólman Alexander Salák uvažuje o tom, že by na začátku sezony odehrál několik utkání za středočeský klub. A poté se možná zase vydá “do světa”. “Vsadil jsem letos na to, že si déle počkám. Nějaké nabídky jsem měl, ale ty jsem odmítl. Teď, jak se to pomalu rozjíždí, je to čekání svým způsobem dlouhé, ale já doufám, že se mi to vyplatí,” uvedl Salák, který naposledy působil v ruské Jaroslavli. “Počkám si ještě celé září, pak bych to začal nějak řešit. Brankář je specifická pozice a nemůžete být chvíli tam, chvíli zase jinde,” řekl.

Svým způsobem by to pro Saláka nebyla na kladenském ledě premiéra, protože už v dřívějších letech zde v létě trénoval. “Jsem Jardovi vděčný, že si tady mohu zatrénovat,” podotkl účastní olympijských her i světových šampionátů.

Bývalý hráč TPS Turku, Petrohradu či Novosibirsku si umí i představit, že by celou sezonu strávil v Kladně, pokud nepřijde zajímavá nabídka. “Myslím, že ta nabídka by mohla pořád přijít, ale mám velkou rodinu, a když to nebude adekvátní k tomu, abych odcházel, tak je otevřená i varianta, že bych zůstal v Kladně na celou sezonu,” řekl Salák, který je otcem čtyř dětí.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz