Politici na místě kalamity: upřímná snaha o pomoc nebo jen laciná kampaň? Neslušně se ptáte, kontruje Schillerová

Jan Hamáček ve své pověstné červené mikině v rozhovoru se záchranáři. Zamyšlená ministryně Maláčová prohlížející si trosky jakoby to byly obrazy v galerii. Poslankyně za SPD ve slušivé bílé košilce a světlých kalhotách pózuje u kolečka. Ministryně financí rozesmátě pózuje před troskami. Marián Jurečka pak rovnou vytáhl traktor a jede řešit suť. Vít Rakušan v námořnickém triku vozí zbytky tašek.

Co z toho je upřímná a lidská snaha o pomoc, tak jak to ukázali lidí z celé republiky, když během necelého dne na jedno z mnoha sbírkových kont poslali přes sto milionů korun, a co je jen snaha využít situace a vytřískat z toho pár hlasů v předvolební kampani?

Koalice SPOLU se rozhodla kampaň na jižní Moravě pozastavit a do postižených oblastí poslala finanční pomoc ve výši 1,5 milionu korun. Piráti v na severu Moravy plánují dobrovolnické výpravy a sbírky.

Alena Schillerová kritiku na sociálních sítích, že si politici příjezdem do postižených obcí dělají předvolební kampaň odmítá a považuje takové otázky politikům za „neslušné“. Prohlásila to v rozhovoru s Marií Bastlovou ze Seznam Zprávy.

Fotoreportér David Neff ze stejného serveru pak zachytil rozesmátou ministryni s premiérem přímo na místě ve fotografii, která vzbudila velké diskuze.

Diskuze

Scroll to Top
Web spravuje Webklient