Policisté varují před nebezpečím vánočních kapsářů

(Aktualizováno před )

Blížící se vánoční svátky bývají příležitostí pro nekalé praktiky kapesních zlodějů. Lidé se více zaměřují na nákupy dárků a mnohdy opomíjejí dohled nad svými věcmi a svým bezpečím. Kapsáři předpokládají, že v peněženkách bývá větší hotovost, lidé jsou více zaneprázdněni výběrem dárků a neváhají sáhnout ke lstem a nic netušící občany okrást. Policie ČR posílí hlídkovou činnost v místech, kde se pohybuje více osob, a jsou pro páchání takové trestné činnosti typická.

Přestože se policisté na zmírnění podobných protiprávních jednání zaměří intenzivněji, žádají o opatrnost, ostražitost i samotnou veřejnost.

Nenechávejte otevřená zavazadla, mobily ani peněženky nemějte v nestřežených prostorách a nezabezpečené, ale ani v batozích a ani v zadních kapsách kalhot. Zvýšenou opatrnost věnujte osobním dokladům, které by neměly být uchovány společně s finanční hotovostí. Pokud budete cestovat autem, nenechávejte v něm žádné cenné věci, nedávejte zbytečně impuls zlodějům. Zejména velice opatrní byste měli být v nepřehledných situacích s velkou koncentrací osob, například v autobusech, u pokladen a podobně.

Převzato ODTUD

- reklama -

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz