Policisté řešili za pár uplynulých dní hned tři řádně posilněné cyklisty

(Aktualizováno před )

V pátek večer projížděl obcí Strání čtyřiatřicetiletý řidič peugeotu. Ve chvíli, kdy jel ulicí Em. Zahna, nezvládl průjezd pravotočivou zatáčkou a dostal smyk. Poté vyjel mimo silnici, kde čelně narazil do sloupu veřejného osvětlení. Řidič a jeho spolujezdec aniž by dopravní nehodu oznámili, vzali nohy na ramena a utekli. Hlídka z policejní stanice Strání však muže zanedlouho dohledala. V dechu řidiče naměřili 2,46 promile alkoholu. Přiznal, že požil alkohol jak před nehodou, tak i po ní. Navíc nepředložil ke kontrole řidičský průkaz. Z dostupné evidence poté vyšlo najevo, že má platnou blokaci řidičského oprávnění. A aby toho nebylo málo, k jízdě užil vozidlo se sjetými pneumatikami. Jak řidič, tak i jeho spolujezdec vyvázli bez zranění. Škoda vznikla na vozidle, na veřejném osvětlení, na oplocení rodinného domu a na chodníku. Vyčíslena je na padesát dva tisíc korun.

Na druhý den krátce po šesté hodině ráno boural v úseku mezi Přečkovicemi a Bojkovicemi devatenáctiletý řidič vozidla značky Hyundai Getz. Muž jel od Bojkovic a zřejmě kvůli vysoké rychlosti nezvládl průjezd pravotočivé zatáčky. Vozidlo se dostalo do smyku a vyjelo mimo silnici, kde se převrátilo na střechu. Přivolaní policisté provedli u mladého řidiče dechovou zkoušku, která vyšla 1,83 promile alkoholu. Záchranáři ho se zraněním převezli do Uherskohradišťské nemocnice. V tomto případě se škoda vyšplhala na dvacet tisíc korun.

V nemocnici skončil se zraněním i osmačtyřicetiletý cyklista, který havaroval v neděli po jedenácté večer za Uherským Brodem. Alkoholem posilněný muž, který nadýchal 2,95 promile alkoholu, nejprve kličkoval po silnici. Poté zcela ztratil kontrolu nad řízením a boural. Navíc nebyl za snížené viditelnosti řádně osvětlen.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz