Policisté polapili několik řidičů, kteří se na cesty posilnili alkoholem

(Aktualizováno před )

Policisté z Obvodního oddělení Lázně Bohdaneč v pondělí kolem půl třetí odpoledne v obci Opatovice nad Labem kontrolovali třiapadesátiletého řidiče Opelu Corsa. Řidič předložil policistům doklady potřebné pro provoz a řízení vozidla a byla u něho provedena dechová zkouška. První naměřená hodnota byla 1,36 a druhá poukázala na hodnotu 1,32 promile alkoholu v dechu. Policisté ještě navíc zjistili, že muž řídí vozidlo bez platné technické prohlídky.

Druhého hříšníka policisté zastavili v Rohovládové Bělé po desáté hodině večerní. Se čtyřicetiletým řidičem Škody Felicia provedli dechovou zkoušku rovněž s pozitivním výsledkem a to 1,90 a 1,71 promile alkoholu v dechu.

O hodinu později kolegové v Rybitví kontrolovali řidiče Mazdy, který opět řídil pod vlivem alkoholu. První dechová zkouška u sedmadvacetiletého muže ukázala na hodnotu 1,59 a druhá 1,61 promile alkoholu v dechu.

Policisté všem třem hříšníkům na místě zadrželi řidičské průkazy. Mužům hrozí za trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz