Policisté Plzeňského kraje kontrolovali řidiče na D5

(Aktualizováno před )

Při dopravně bezpečnostní akci zkontrolovaly policejní hlídky celkem šedesát tři nákladních vozů a zjistili při tom jedenáct přestupků.

V souvislosti s přetrvávající nekázní řidičů a ve snaze snížit počet dopravních nehod spáchaných vlivem nevěnování se řízení se ve čtvrtek 16. srpna letošního roku na dálnici D5 mezi Ejpovicemi a Benešovicemi uskutečnila dopravně bezpečnostní akce, při které se policisté zaměřili zejména na kontrolu řidičů nákladních vozidel.

Policejní hlídky kontrolovaly to, zda řidiči dodržují pravidla silničního provozu, zda plní povinnosti v souvislosti se zákonem o silniční dopravě v oblasti sociálních předpisů – konkrétně dodržování dob řízení, přestávek a odpočinků, a dále zda nedochází k nedovolené manipulaci se záznamovým zařízením. Standardně policisté kontrolovali technický stav vozidel a zaměřili se i na pátrání po hledaných osobách, věcech, odcizených motorových vozidlech, na problematiku spojenou s ilegální migrací, na pašování drog a ilegální přepravu zbraní.

Do akce bylo zapojeno deset policistů, kteří v průběhu 4 hodin zkontrolovali celkem 63 vozidel a zjistili při tom 11 přestupků, které vyřešili příkazem na místě v úhrnné částce 4 600 korun. V pěti případech řidiči jeli za jízdy bez použití bezpečnostního pásu, v pěti případech drželi za jízdy hovorové zařízení a v jednom případě užil řidič k jízdě vozidla ve špatném technickém stavu.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz