Policisté na Hrádecku zadrželi dva opilé řidiče

(Aktualizováno před )

V sobotu (25.8.2018) v půl jedné ráno chtěla hlídka hrádeckých policistů v katastru obce Skořice zastavit vozidlo tovární značky Volkswagen Sharan, a to z důvodu, že řidič vozidla nerespektoval dopravní značení zákaz vjezdu. Řidič ale nedbal použitého výstražného znamení a začal před policisty ujíždět, přitom porušil opětovně dopravní značení zákaz vjezdu všech vozidel (B1). Poté vozidlo zastavil, opustil ho a před hlídkou se ukryl ve křoví.

Na místě byl přítomen i policejní psovod. Právě jeho použitá výzva, aby osoba opustila prostor, byla účinná. Policisté zjistili, že vozidlo řídil 37letý muž, který se následně podrobil dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která byla s pozitivním výsledkem bezmála 1,5 promile alkoholu v dechu. S ohledem na pozitivní dechovou zkoušku se podrobil lékařskému vyšetření spojené s odběrem krve. Případ policisté prověřují pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Stejného dne po 21. hodině zastavili hrádečtí policisté v obci Vísky vozidlo, jehož řidič několikrát vyjel od pravé strany vozovky ke středu. Při kontrole policisté zjistili, že vozidlo Peugeot 205 řídí 39 letý cizinec. S ohledem na to, že z jeho dechu byl cítit zápach alkoholu, byl policisty vyzván k provedení dechové zkoušky. Ta byla pozitivní s výsledkem přes 1,5 promile alkoholu v dechu. Následující den si podezřelý cizinec převzal záznam o sdělení podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a případ policisté vedou ve zkráceném přípravném řízení.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz