Policisté dopadli pachatele několika trestných činů, už sedí ve vazbě

(Aktualizováno před )

V pondělí 23. července zahájil policejní komisař trestní stíhání 31letého cizince, kterého obvinil ze spáchání přečinu krádeže, přečinu poškození cizí věci a přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Policisté cizince viní z toho, že přes noc z 21. na 22. července v Rokycanech v Sedláčkově ulici vnikl do zaparkovaného osobního vozidla značky Volvo poté, co poškodil skleněnou výplň předního okénka. Následně z auta odcizil neplatný doklad o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. Přesto, že odcizením nezpůsobil žádnou škodu, poškozením vozidla majiteli vznikla škoda přes 10 000 korun. V tu samou dobu vnikl obdobným způsobem do dalšího zaparkovaného vozidla, tentokrát značky Ford. V tomto případě z vozu odcizil reflexní vestu v hodnotě 92 korun. I zde byla škoda na způsobeném poškození vyšší v porovnání s hodnotou odcizené věci. Škoda na poškozených věcech přesáhla 8 000 korun.

Obviněný muž v trestné činnosti pokračoval v neděli, kdy se v ranních hodinách vloupal do jednoho autobazaru poté, co překonal uzamčená vstupní vrata objektu. Následně vnikl do kancelářských prostor, odkud odcizil různé věci, například tašku s notebookem, osvědčení o měření emisí, mobilní telefon a několik klíčů od šesti různých vozidel. Za pomoci jednoho z odcizených klíčů si pachatel odemkl vozidlo značky Ford a z autobazaru s ním odjel. Z provedeného šetření je zřejmé, že s vozidlem jel z Rokycan ve směru na obec Bušovice, kdy při projíždění pravotočivé zatáčky nezvládl řízení, přejel do protisměru a havaroval v silničním příkopu. Z místa nehody pak odešel do Rokycan, kde jej krátce po havárii zadrželi policisté. Ti také zjistili, že dotyčný má u sebe všechny věci pocházející z uvedené trestné činnosti a je pod vlivem alkoholu. Provedli s ním proto dechovou zkoušku a test na omamné a psychotropní látky. Při dechové zkoušce přístroj naměřil 1,89 promile alkoholu, test na drogy indikoval přítomnost marihuany. V tomto případě pachatel způsobil škodu na odcizených věcech za více než 160 000 korun a na poškozených věcech více než 20 000 korun.

V rámci prováděného šetření policisté také zjistili, že měl dotyčný v inkriminované době v jednom rokycanském baru odcizit čtyři láhve s alkoholem v hodnotě přes 2 000 korun. V tomto případě se přestupkovým jednáním zabývají policisté z rokycanského obvodního oddělení.

S ohledem na trestnou činnost zadrženého muže podal policejní komisař podnět k návrhu na vzetí obviněného do vazby. O té rozhodoval soud ve středu 25. 7. 2018. Návrh akceptoval, a tak se obviněný cizinec nachází ve vazbě.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz