Policisté dopadli muže, který v březnu loupil v humpolecké prodejně

(Aktualizováno před )

Pelhřimovským kriminalistům se na základě intenzivního prověřování podařilo dopadnout pachatele loupežného přepadení, ke kterému došlo na konci března v Humpolci. Maskovaný muž na Horním náměstí přepadl jednu z prodejen a pod pohrůžkou použití přineseného nože si odnesl finanční hotovost. Případ policisté objasnili a pachatele vypátrali. Policejní komisař zahájil trestní stíhání dvaačtyřicetiletého muže, který je obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže.

K přepadení došlo 26. března letošního roku na Horním náměstí v Humpolci. Maskovaný muž kolem sedmé hodiny ráno vešel do prodejny, s sebou měl nůž a pod pohrůžkou jeho použití požadoval po zaměstnankyni prodejny vydání finanční hotovosti. Žena mu z obavy o svůj život peníze vydala a pachatel utekl z prodejny pryč. Odnesl si tak finanční hotovost kolem tří tisíc korun.

Všechny dostupné policejní hlídky začaly po pachateli okamžitě pátrat. Pelhřimovští kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro spáchání zločinu loupeže. Místo činu ohledali, zadokumentovali a zajistili stopy. Dále policisté provedli v lokalitě důkladné šetření, začali shromažďovat a vyhodnocovat všechny získané poznatky a informace.

V rámci intenzivního prověřování pachatele odhalili a vypátrali. Na základě shromážděných důkazů policejní komisař zahájil jeho trestní stíhání. „Muž byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže,“ uvedl npor. Mgr. Bc. Luboš Jakoubek, vedoucí oddělení obecné kriminality. Případ pelhřimovští kriminalisté nadále vyšetřují.

Obviněný muž se v minulosti dopouštěl majetkové trestné činnosti, za kterou byl několikrát soudně trestán a byl mu uložen i nepodmíněný trest odnětí svobody. Naposledy to bylo v roce 2014, kdy mu byl vyměřen trest v délce osmnácti měsíců.

„Dvaačtyřicetiletému muži hrozí až desetiletý trest odnětí svobody,“ dodal Luboš Jakoubek.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz