Policisté dopadli během několika dnů muže, který nedaleko centra Hradce oloupil známého

(Aktualizováno před )

V minulém týdnu se policistům z oddělení obecné kriminality v Hradci Králové podařilo dopadnout muže, který je podezřelý z loupeže. Muž v polovině července nedaleko centra města nejdříve slovně napadl jiného muže, po kterém vyžadoval vydání údajně dlužných peněz. Poškozený muž se začal bránit, načež ho lapka povalil na zem, několikrát ho udeřil a ukradl mu pánskou kabelu. Tím přišel napadený o peněženku s hotovostí, platební kartou, doklady a jiné věci, celkově za pět tisíc korun. Napadený muž (50) musel vyhledat lékaře. O lupiči byl schopen policistům říci pouze to, že ho zná z bývalého zaměstnání, nezná jeho jméno ale pouze přezdívku a že s ním neměl nikdy žádný konflikt.

Policistům se operativním šetřením a dobrou místní znalostí podařilo s minimem poskytnutých informací během deseti dnů podezřelého muže vypátrat a zadržet. Dvaadvacetiletý muž se k loupeži doznal a při provedené prověrce na místě sám označil místo, kde si odcizené věci po loupeži uschoval. Poté, co se kabela se všemi věcmi kromě peněz našla, se poškozenému muži vrátila.
Muž je obviněn ze zvlášť závažného zločinu loupež a přečinu neoprávněné opatření platebního prostředku, za což mu hrozí trest odnětí svobody od 2 do 10 let.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz