Policisté chytili ve vlaku dvanáctiletého cizince-útěkáře

(Aktualizováno před )

Kuriózní případ řešili od včerejšího pozdního večera třeboňští policisté. Průvodčí ve vlaku jedoucí na trase Č. Velenice – Veselí nad Lužnicí informovala policii o tom, že ve vlaku jede zcela sám nezletilý chlapec bez peněz a jízdenky, jenž nehovoří česky a ona žádá policii o ztotožnění chlapce s tím, že vlak bude ve 20.00 hodin v Třeboni. Hlídka třeboňských policistů vyrazila k přijíždějícímu vlaku. Policisté ještě ve vlaku hovořili s chlapcem a to německy a rusky, kdy jim hoch sdělil, že údajně bydlí ve Vídni s matkou a jede sám z Vídně do Prahy za svým známým. Policisté chlapce přímo z vlaku odvezli s sebou na služebnu a vyrozuměli příslušné orgány.

Třeboňští policisté rovněž požádali své rakouské kolegy cestou centra mezinárodní policejní spolupráce v Mikulově o pomoc při ztotožnění nezletilého. Rakouští policisté záhy zjistili, že se jedná o dvanáctiletého chlapce, ruské státní příslušnosti, narozeného a žijícího ve Vídni, jenž je toho času umístěn do dětského domova. Nezletilý byl již 50 x v pátrání jako osoba pohřešovaná, neboť z dětského domova v Rakousku často utíká.

Chlapec byl po provedení nezbytných úkonů za účasti sociální pracovnice třeboňskými policisty umístěn ještě té noci do nemocnice v Jindřichově Hradci. Dnešního dne v pátek 13. července si pro nezletilého přijeli rakouští policisté se zástupcem dětského domova.

Smutný příběh malého cizince, o kterého se údajně velmi často starají sociální pracovníci z Rakouska a o kterého rodiče patrně nejeví dostatečný zájem, tak včera zaměstnal nejen jihočeské policisty, sociální pracovnici z Třeboně či tlumočnici ,ale díky výborné spolupráci také rakouské policisty.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz