Policie pátrá po lapkovi, který si nechal nalezenou tašku i s obsahem

(Aktualizováno před )

Táborští policisté pátrá po osobě, která si neoprávněně přisvojila dámskou tašku, kterou její majitelka zapomněla v úterý odpoledne na záchodech koupaliště Pohoda v Sezimově Ústí. V tašce se nacházel mobilní telefon značky iPhone S8+ a osobní doklady poškozené ženy. Ta svou škodu odhadla na částku 22 000 korun.

Povinností každého je nález odevzdat, a to přímo majiteli. Pokud na něj není kontakt, tak na příslušném městském úřadě, případně na služebně policie. V opačném případě se z poctivého nálezce stane pachatel trestného činu, konkrétně přečinu zatajení věci. Trestní zákoník za takovéto jednání stanoví, mimo jiné, až trest odnětí svobody na dobu až jednoho roku. Případ šetří policisté místního obvodního oddělení Sezimovo Ústí.

Policie tímto žádá každého, kdo se v odpoledních hodinách včerejšího dne na koupališti v areálu Pohoda v Sezimově Ústí nacházel a mohl si všimnout osoby, která zde dámskou tašku nalezla, případně by měl k uvedenému skutku další důvodné informace, aby své poznatky předal policistům místního obvodního oddělení na jejich služebně v budově územního odboru PČR na Soběslavské ulici číslo 2763 v Táboře, telefonním čísle 974 238 730, případně policejní lince číslo 158.

Převzato ODTUD

- reklama -

Diskuze

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz