Policie kontrolovala dalšího hříšníka za volantem, nadýchal dvě a půl promile

(Aktualizováno před )

Policisté Obvodního oddělení Unhošť se rozhodli v neděli 8. července 2018 po jedné hodině odpolední v obci Doksy v Karlovarské ulici zkontrolovat osobní automobil Peugeot 206. Za jeho volant usedl třiačtyřicetiletý muž z Kladenska, který byl během kontroly vyzván k provedení dechové zkoušky. Displej přístroje ukázal hodnosty 2,44 a 2,52. Hříšník byl vyzván, aby se podrobil lékařskému vyšetření a odběru biologického materiál v kladenské nemocnici, čemuž dobrovolně vyhověl.

Případ je šetřen jako přečin ohrožení pod vlivem návykové látky a muži hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

Alkohol za volant nepatří

Jak ukazují výzkumy, alkohol se podepisuje na způsobu řízení. Již při překročení hranice půl promile začíná převažovat negativní vliv na lidský organismus. Člověk se stává apatickým, snadno upadá do depresí a je celkově v útlumu. Alkohol za volantem zvyšuje nejenom agresivitu a přeceňování řidičských schopností, ale má výrazný vliv na periferní vidění. Zvýšená míra v krvi řidiče způsobuje tunelové vidění.

Do alkoholové pasti se přitom zdaleka nemusí dostat člověk, který usedne za volant bezprostředně po konzumaci alkoholu. Stejně zrádný a nebezpečný je tzv. zbytkový alkohol. Pro ten je charakteristické omezené vnímání. Řidič snadno něco přehlédne, je v útlumu, má opožděné reakce.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz