Policejní pyrotechnici vyjížděli k podezřelému kufru, naštěstí byl prázdný

(Aktualizováno před )

Zjistit, co se nachází v nalezeném a odloženém kufru na ulici Dvořákova, byla včera dopoledne práce pro policejní pyrotechniky.

Muž oznámil na městskou policii, že se v prostoru mezi domy č. 55 a 47 a budovou garáží nachází na místní komunikaci podezřelý starý kufr. Strážníci městské policie, kteří přijeli na místo, provedli prvotní vizuální ohledání a přivolali k součinnosti policisty, kteří si na místo vyžádali policejní specialisty. Ještě před jejich příjezdem strážníci zabezpečili prostor v okolí podezřelého nálezu proti vstupu osob a policejní hlídka kontaktovala obyvatele přilehlých domů, aby zavřeli okna, nepřibližovali se k nim a nevycházeli z domu po dobu, než bude bezpečnostní opatření ukončeno.

Na místo přijeli pyrotechnici specializující se na nástražné výbušné systémy a nález prozkoumali. Naštěstí se nepotvrdilo, že by se v kufru nacházel nebezpečný obsah, protože byl zcela prázdný. Kufr si převzala hlídka městských strážníků jako nález. Po necelé hodině a půl byl zabezpečený prostor opět zpřístupněn veřejnosti.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz