Pohřešovaného seniora nalezl v lese policejní psovod

(Aktualizováno před )

Policisté na Jemnicku pátrali po seniorovi, který předchozího dne odešel z domu a poté se zpátky nevrátil. Seniora nalezl policejní psovod v lese, třiaosmdesátiletý muž byl značně dehydrovaný, ale jinak v pořádku, do péče ho převzali zdravotníci.

Oznámení o pohřešování seniora přijali policisté na tísňové lince 158 ve středu 8. srpna po půl deváté dopoledne. O třiaosmdesátiletého muže měli obavu jeho blízcí příbuzní. Senior odjel předchozího dne večer do lesa mezi obcemi Lomy a Budkov na čekanou, domů se ale nevrátil. Příbuzní po seniorovi nedříve sami intenzivně pátrali, když ale neúspěšně vyčerpali všechny svoje možnosti, obrátili se na policii.

Policisté zjistili dostupné důležité informace k pohřešovaného muži a na místo okamžitě vyjeli policisté, včetně policejních psovodů. Do pátrání se zapojili také policisté z Jindřichohradecka a dále profesionální i dobrovolní hasiči. Policisté zorganizovali v lesním terénu v lokalitě obce Budkov rozsáhlou pátrací akci. Dobrá zpráva přišla po jedné hodině odpoledne. Seniora nalezl v lese policejní psovod, muž neměl viditelné zranění, byl ale značně dehydrovaný a unavený. Policisté mu ihned poskytli nezbytnou péči a přivolali zdravotnickou záchrannou službu. Zdravotníci seniora odvezli do třebíčské nemocnice.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz