Podívejte se na pestrou prázdninovou nabídku města Karviné

(Aktualizováno před )

Ať už jste místní nebo na dovolené, v lázních nebo máte volnou chvilku a například městem provázíte své hosty či obchodní partnery, určitě vám přijde vhod přehled turistické a kulturní nabídky našeho města. Přijměte pozvání a vraťte se do dávných časů na zámku Fryštát, vystoupejte až do věže kostela, vyfoťte se u české Pisy nebo relaxujte při jízdách v kočáře zámeckým parkem. Zkrátka nepřijdou ani příznivci koncertů a divadelních představení pod širým nebem.

Vystoupejte až do věže kostela

Věž kostela Povýšení sv. kříže je otevřená každou první sobotu v měsíci bez objednávky – vstup 30 Kč. Kostel je přístupný ve stanovených časech: neděle, úterý a středa odpoledne; čtvrtek, pátek a sobota dopoledne i odpoledne; www.farnost-karvina.cz.

Vyfoťte se u české Pisy

Šikmý kostel sv. Petra z Alkantary – unikát – česká Pisa – je otevřen od června do konce září v pátky od 14 do 16 hodin, v soboty od 10 do 16 hodin, v neděle od 10,30 do 14,30 hodin – s průvodcem – zdarma!

Relaxujte při jízdách v kočáře zámeckým parkem

Nostalgické jízdy kočárem probíhají o prázdninách každý pátek a sobotu od 15 do 18 hodin. Jízdné 200 Kč/kočár/půl hodiny. Rezervujte v infocentru (mic@rkka.cz, tel.: 596 318 620) nebo to zkuste na místě.

Vraťte se do dávných časů na zámku Fryštát

Prohlédněte si zámek Fryštát s tajemnou postavou (vstupné dle platného ceníku Zámku Fryštát v Karviné, www.zamek-frystat.cz, tel.: 596 387 340).

Přeneste se do atmosféry dob dávno minulých na akcích:
25. srpna – Hradozámecká noc
do 26. srpna – NOVINKA letošní sezony – výstava obrazu Josefa Mánese “Johanka Dvořáková z Karviné”
8. a 9. září – Dny evropského dědictví
Na těchto akcích mohou být pořizovány fotografie a videozáznamy pro účely prezentace statutárního města Karviná a jeho příspěvkových organizací. Svůj případný nesouhlas vyjádříte nalepením speciální nálepky. Více informací najdete na webu města.

Komentované prohlídky Fryštátem

Projděte s průvodcem historické jádro města – lze objednat v Infocentru (mic@rkka.cz, tel.: 596 318 620). Cena 20/10 Kč/osoba.

Nechte se hýčkat v Lázních Darkov

Dopřejte si relaxační pobyt v překrásném prostředí Historických Lázní Darkov. Díky jedinečným procedurám si dokonale odpočinete a načerpáte novou energii. Vyberte si některou z wellness nabídky nejstarších jodobromových lázní v České republice na www.darkov.cz.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz