Po velkém úspěchu se dostavilo menší vystřízlivění

(Aktualizováno před )

Aby bylo od začátku jasno, remíza slávistů v Opavě není žádná tragédie a nemůže nijak umenšit velký úspěch v podobě postupu do Ligy mistrů. Přesto určité zklamání pro trenéra Trpišovského to může být, i z toho důvodu, že potřebuje silnou lavičku, která bude zvládat právě takovéto “lehčí” prvoligové mače, zatímco “hlavní hvězdy” budou hrát především nejlepší klubovou soutěž světa.

SFC Opava – Slavia Praha 1:1 (0:1)

Slavia měla od začátku více ze hry, což se ještě více znásobilo poté, co byl domácím už ve 12. minutě vyloučen Svozil.
Hosté využili přesilovku ve 24. minutě, když nadvákrát do sítě dorážel Olayinka – 0:1.
Opavští se v deseti jen bránili, takže šance měla jen Slavia. Avšak Součkova hlavička či Stanciuovy střelky zdálky správný směr do branky nenašly.
To samé platilo od začátku druhého poločasu. Slavia střílela na bránu, především Stanciu, ale gólman Šorm byl pozorný.
Pak se postupně začali prosazovat i domácí. Nejprve se Žídek po centru Hrabiny ještě netrefil, ale v nastavení už byl po Manziově přihrávce přesný – 1:1.

Ivan Kopecký (trenér Opavy): “Do utkání jsme vstoupili slušně, i když první příležitost měla Slavia. Utkání ovlivnilo vyloučení Jardy Svozila a určilo ráz. Celý zbytek zápasu jsme bránili a čekali jsme na šance. O poločase jsme si řekli, že musíme ještě lépe bránit, co se týče taktiky. Kluci to zvládli takticky velmi dobře a naše šance přišla v nastavení. Všichni hráči zaslouží absolutorium, smekám před nimi klobouk. Není jednoduché hrát v deseti proti tak kvalitnímu soupeři.”

Jindřich Trpišovský (trenér Slavie): “Zápas byl hodně ovlivněný vyloučením a naším nekvalitním výkonem. Opava do toho vstoupila dobře, naopak my špatně. Vyloučení určilo ráz zápasu. Opava se logicky stáhla do bloku a my jsme museli dobývat. Vstřelili jsme vedoucí gól, ale když nepřidáte druhý, vždy může nastat to, co nastalo v nastavení. Upřímně musím říct, že Opava si za bojovnost a nezdolnost bod zasloužila. Zaslouží absolutorium, že i v deseti a v tomhle počasí to takhle vydřeli. Pro nás je to samozřejmě krutý trest, ale nepodali jsme týmový výkon.”

Branky: 90.+1 Žídek – 24. Olayinka. Rozhodčí: Berka – Kubr, Vaňkát – Zelinka (video). ŽK: Simerský, Šulc, Zapalač – Souček. ČK: 12. Svozil (Opava). Diváci: 4795.

Opava: Šrom – Hrabina, Simerský, Svozil, Žídek – Zavadil, Schaffartzik – Jurečka (84. Manzia), Šulc (82. Juřena), Mondek (62. Zapalač) – Dedič. Trenér: Kopecký.
Slavia: Kovář – Holeš, Kúdela, Frydrych, Zelený – Souček – Masopust (60. Van Buren), Stanciu (78. Tecl), Hušbauer, Olayinka – Hilál (67. Škoda). Trenér: Trpišovský.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz