Po roce opět vypukl vstupní draft do NHL, uspěl brankář Lukáš Dostál i obránce Filip Král

(Aktualizováno před )

Gratulace míří do zámoří! Po roce opět vypukl vstupní draft do NHL v americkém Dallasu. Z hlediska České republiky se jednalo o úspěšný ročník, protože bylo draftováno hned 11 českých mladíků. Nesmíme opomenout, že se dočkali i dva brněnští odchovanci! Jde o talentovaného brankáře Lukáše Dostála a obránce Filipa Krále. Dveře do NHL jsou jim nyní otevřené.

Brankář Lukáš Dostál prožil skvělou sezónu. Připsal si svoje první starty za “Áčko” v lize mistrů, perfektní výkony předváděl i v partnerské Třebíči. Ke konci sezóny slavil s juniorku kýžený titul. Pak předvedl krásný finiš na mistrovství světa do osmnácti let, kde reprezentační výběr dotáhl až do bojů o medaile. Po takových výkonech si ho vytáhl z 85. pozice ve třetím kole letošního draftu klub Anaheim Ducks a to je na brankáře vskutku dobrý výsledek.

Obránce Filip Král na začátku předešlé sezóny odešel do americké juniorky do týmu Spokane Chiefs. Na americký hokej si navykl rychle a předváděl kvalitní výkony. V 54 utkáních si připsal 35 bodů, což je na obránce úctyhodný výsledek. Ve statistice +/- si připsal hezkých devět kladných bodů. Na přelomu roku též vystužil obranné řady reprezentační dvacítky. A přes obrovský přetlak obránců v letošním draftu si vysloužil 149. pozici, kde si ho v pátém kolem vybral slavný kanadský klub Toronto Maple Leafs!

Další čeští draftovaní hráči:
6. DET: Filip Zadina
16. COL: Martin Kaut
65. ARI: Jan Jeník
72. NYI: Jakub Škarek
77. BOS: Jakub Lauko
85. ANA: Lukáš Dostál
94. BUF: Matěj Pekař
111. NSH: Jáchym Kondelík
149. TOR: Filip Král (TOR)
206. TBL: Radim Šalda
213. NSH: Milan Klouček.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz