Plzeňský dorost padl v přípravě s Litvínovem, gólový uragán přišel pozdě

(Aktualizováno před )

Indiáni vyrazili mezi mantinely k dalšímu přípravném střetnutí, nyní na svém ledě přivítali Litvínov.

HC PLZEŇ 1929 – HC LITVÍNOV 3:4 0:1, 1:1, 2:2

Branky a nahrávky: 40. Dáňa (A. Matoušek), 60. Korčák (Hodinář), 60. Hauser (Dvořák, D. Soukup) – 19. Skuhrovec (Slavík, Kadár), 31. Brouček (Slavík), 43. Kadár (Skuhrovec, Krockner), 52. Dej (Vopat). Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 3:4.
Rozhodčí: Sýkora – Bubla, Charvát

Duel odšpuntoval hostující Slavík z levého kruhu, ale skórem se mu pohnout nepodařilo. Za indiány odpověděl Korčák, jenž nabral rychlost na pravé straně a natlačil se až před Ešlera, ten si prostor u své bližší tyče pohlídal. Hostující Slavík o sobě dal znovu vědět vzápětí, když se sám řítil zprava na Prchlíka, ten zasáhl levou rukou. Plzeňský mág zneškodnil stejnému hráči i třetí šanci, když uzmul do své moci dorážku po předchozí ráně Krocknera. Po gólu volala také jedovatá střela Soukupa z levé strany. Nakonec všemu pomohlo až první vyloučení zápasu. To Severočeši potrestali po necelé půlminutě hry, když souhru zakončil dělovkou pod víko z pravého kruhu David Skuhrovec. Fotbalovým výsledkem i první perioda skončila.

Úvod prostřední pasáže hry načal Jasečko, zakončení v úniku na bližší tyč ale síť nerozvlnilo. Domácím se poté naskytla první přesilová hra duelu, ale jako Litvínov úspěšní nebyli. Po chvilce se situace opakovala a tak platilo otřepané: nedáš – dostaneš. Dominik Brouček uspěl v situaci jeden na jednoho a na plzeňského brankáře vyzrál blafákem do bekhendu. Podobně to vzápětí tváří v tvář Prchlíkovi zkoušel i Dej, ten již takto neuspěl. Na druhé straně pláchl svým strážcům Soukup, ani on ale dalším zakončením do bekhendu nezakončil. V závěru třetiny museli domácí do čtyř, ale paradoxně to byli právě oni, kdo se prosadil. V situaci tři na dva předložil Matoušek zleva na brankoviště Josefu Daňovi, jenž své barvy vrátil do utkání.

Poslední dvacetiminutovku načala početní výhoda černožlutých, kterou ranou z první z pravé strany zakončil Jakub Kadár. Indiáni následně svého soka zatlačili, vybojovali i početní výhodu. Jenže v té se před Prchlíka natlačil Daniel Dej a bekhendem zakončil pod břevno. Co Západočeši nestihli za celý zápas, málem dohnali v závěru. Nejprve využil ranou z levého kruhu přesilovou hru Matěj Korčák, po chvilce z naprosto totožného místa rozvlnil síť i Petr Hauser. Pro modrobílé ale již bylo pozdě, zbývalo pouze devatenáct vteřin do závěrečné sirény.

Oba celky si ještě v rámci přípravy střihly prodloužení, které opanovali domácí 1:0. Poté přišly na řadu i nájezdy, kde naopak kralovali hosté 4:0.

Petr Vojan (HC Plzeň 1929): „První třetina se, přestože jsme ráno trénovali, hrála ve velkém tempu, bylo to nahoru-dolů. Bohužel, nedokážeme se zatím prosadit střelecky i z těch nejvyloženějších šancí. Dnes to bylo klidně na 8 branek, naopak inkasujeme dost lacino. Druhá věc je, že se k takovému zápasu a stylu hry soupeře nedokážeme postavit. Myslíme si, že každého přehrajeme hokejíčkem, kličkami na místě, že my nemusíme hrát důrazně… Kluci musejí pochopit, že tudy cesta nevede. Teď již sestavu budeme stabilizovat a možná budou někteří překvapení. Neodpustím si poznámku na závěr. Pokud rozhodčí opakovaně pustí takové zákroky, co tam dnes Litvínov od půlky zápasu předvedl, nemá to s hokejem nic společného.”

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz