Plzeňská lvíčata už mají jména

(Aktualizováno před )

Trojice lvíčat, která přišla na svět v květnu v plzeňské zoologické zahradě, se nyní dočkala křtin. Mláďata porodila samice lva berberského Tamika, která nyní tedy pečuje o dva samečky a jednu samičku. Samička dostala jméno Damali, což znamená v arabštině „krásná představa“, tmavší sameček má jméno Deema, tedy „tmavý oblak“ a světlejší je Dabir, což znamená v překladu „soudce“.

Lvíčata jsou zatím pod přísným dohledem ošetřovatelů. „Pavilon bude otevřen pro veřejnost nejprve ve zkušebním režimu. Žádáme návštěvníky o maximální ohleduplnost. V případě, že lvice a lvíčata budou na návštěvníky nepříznivě reagovat, může být ještě krátkodobě pro návštěvníky uzavřen,” uvedl mluvčí zoologické zahrady Martin Vobruba. „V dohledné době přistoupíme i ke spojování tlupy. Lvíčata mohou být s matkou oddělena do porodního boxu, takže nemusí být vidět po celý den. Děkujeme za pochopení,” dodal mluvčí.

V Evropě nyní chová lvy berberské zhruba třicet zoologických zahrad. Tento poddruh v 1. polovině 20. století v přírodě zcela vymřel. V zoo se dožívá až 20 let.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz