Plzeň zvládla dohrávku a dál stíhá Slavii

Těžký zápas čekal v pondělní dohrávce plzeňské fotbalisty. Na svém stadionu přivítali nevyzpytatelný Jablonec, kterému se úvod sezony povedl. Do včerejška ztrácel na Plzeň jen bod.

Viktoria Plzeň – FK Jablonec 3:2 (1:1)

Západočeši se snažili být od začátku aktivní a příliš tak nepouštěli soupeře ke své šestnáctce. Přesto to nakonec byli hosté, kdo jako první vstřelil gól. Po akci Sýkory a Považance se trefil Matoušek – 0:1.
Chvíli poté mohl zvýšit Sýkora, ale těsně minul.
Domácím se povedlo do konce prvního poločasu vyrovnat. Krásným halfvolejem srovnal skóre Kalvach – 1:1.

Jablonec se dostal znovu do vedení v 57. minutě, když po Matouškově přihrávce mířil přesně do sítě Holík – 1:2.
Avšak už za devět minut bylo srovnáno. Rozhodčí odpískal přísnou penaltu po nastřelení Plechatého ruky a Procházka se z pokutového kopu nemýlil – 2:2.
A netrvalo dlouho a v 72. minutě dokonce Kopic výstavní ranou z 25 metrů otočil stav utkání.
V 85. minutě byl vyloučen za faul na Doležala Hejda. Hosté se snažili přečíslení využít ke srovnání, ale šance Matouška a následně Chramosty už na vítězství Plzně nic nezměnily.

Plzeň tak díky výhře ztrácí na vedoucí Slavii nadále tři body.

Pavel Vrba (trenér Plzně): „Myslím, že to bylo oboustranně nadstandardní utkání. Obě mužstva hrála velice dobře v ofenzivě. Určitě bylo strašně moc zajímavých momentů. Obrovsky si cením toho, že jsme otočili výsledek a nakonec se nám podařilo vstřelit třetí vítězný gól. Jablonec byl před tímto kolem na třetím místě, takže to byla přímá konfrontace o nejvyšší příčky. To, že jsme měli trošku víc štěstí, k fotbalu tak nějak patří. Góly Kalvacha a Kopice byly hezké – pomohly nám k tomu, aby nám výsledek otočily. Ale cením si zvlášť způsobu hry. Toho, že jsme byli aktivní, kombinovali jsme. V některých pasážích jsme byli trpěliví a to se nám potom vyplatilo.“

Branky: 43. Kalvach, 66. Procházka z pen., 72. Kopic – 26. Matoušek, 57. Holík. Rozhodčí: Rejžek – Melichar, Hock – Zelinka (video). ŽK: Chorý – Sýkora, Doležal, Matoušek, Hübschman, Kratochvíl. ČK: 85. Hejda (Plzeň). Diváci: 9386.

Plzeň: Hruška – Řezník, Hejda, Brabec, Limberský – Kalvach, Procházka (78. Janošek) – Kopic, Hořava (86. Pernica), Kovařík – Krmenčík (82. Chorý). Trenér: Vrba.
Jablonec: Hrubý – Holík, Plechatý, Břečka, Krob (86. Pilík) – Hübschman (81. Chramosta) – Jovovič (72. Kratochvíl), Považanec, Sýkora – Matoušek – Doležal. Trenér: Rada.