Plzeň začne sezonu na Dukle, pražské derby se uskuteční začátkem listopadu

(Aktualizováno před )

Včera proběhlo losování nového ročníku první fotbalové ligy, která začne 20. července.

Los určil, že mistrovská Plzeň začne sezonu tam, kde tu poslední zakončila, na pražské Dukle. Slavia pojede do Olomouce a Sparta doma přivítá nováčka Opavu. Derby pražských “S” se odehraje mezi 2. až 5. listopadem (o přesném datu rozhodne televizní společnost, která bude zápas vysílat).

O Opavě už byla řeč. Druhý nováček z Příbrami má pro začátek velmi dobrý los, první dvě kola odehraje doma (s Teplicemi a Bohemians).
Podzimní část bude trvat od 20. července do 17. prosince. Během těchto měsíců se odehraje 19 kol. Na jaře se dohraje zbylých 11 kol základní části. Poté se odehraje nástavba, což je pro následující sezonu novinka. Prvních šest týmů bude v pěti kolech bojovat o titul. Týmy na sedmém až desátém místě si pohárovým způsobem na dva zápasy zahrají o to, kdo se čtvrtým, nebo pátým mužstvem bude bojovat o místo v Evropské lize. Zbývajících šest týmů bude hrát o udržení. Polední celek sestoupí přímo do druhé ligy, mužstva na 14. a 15. pozici absolvují baráž na dva zápasy s druhým a třetím z druhé nejvyšší soutěže o dvě místa v první lize.

Došlo také k potvrzení, že Opava bude hrát na podzim své domácí zápasy v Brně kvůli rekonstrukci vlastního stadionu.

Oproti klasickým víkendovým zápasům přibudou i pondělní utkání, které ale diváky nebyly dříve moc oblíbené…Naopak ale zmizela utkání hraná po 20. hodině, které nebyla hlavně v zimních měsících pro fanoušky na stadionech kvůli zimě zrovna komfortní.

Program 1. kola první fotbalové ligy (20. až 23. července):

Bohemians Praha 1905 – Slovácko, Příbram – Teplice, Baník Ostrava – Jablonec, Dukla Praha – Viktoria Plzeň, Slovan Liberec – Karviná, Sparta Praha – Opava, Sigma Olomouc – Slavia Praha, Zlín – Mladá Boleslav.

- reklama -

Diskuze

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz