Plzeň vstoupila do nového ročníku první ligy vítězstvím

V minulé sezoně porazila Plzeň Duklu dvakrát s celkovým skórem 9:1! Těžko říci, jestli to bylo v hlavách hráčů Viktorky a jestli náhodou Pražany trochu nepodcenili, protože už v 7. minutě prohrávali 1:0. Holenda našel volného Douděru, který se tváří v tvář Kozáčikovi nemýlil a vstřelil první gól této sezony – 1:0.
Do první větší šance se hosté dostali ve 13. minutě, ale Krmenčík zatím svou pověst střelce nepotvrdil. Ta samá situace nastala ve 26. minutě. Ani do třetice se nenechal domácí brankář Rada překonat a střelu Hrošovského také skvěle vychytal. Minutu před koncem ani napotřetí nepřekonal Krmenčík gólmana Radu.
Velkou šanci k vyrovnání měli Plzeňští v 58. minutě, ale Petržela trefil jen tyč!
Za deset minut mohli domácí zvýšit, když šli dva hráči sami na Kozáčika, ale nic z toho nebylo. A jak se říká: Nedáš, dostaneš. ..O minutu později našel Řezníček volného Hořavu, který srovnal na 1:1. To však nebylo ze strany Plzně vše. A opět u toho měl prsty Řezníček, který z pravé strany vystřelil a obránce Dukly Podaný se balonu dotkl, míč pak změnil směr a skončil u vzdálenější tyče – 1:2.
Tentokrál už mohl Řezníček vstřelit i „regulérní“ gól, ale jeho střela šla v 84. minutě jen těsně vedle tyče. Ale za tři minuty byl Petržela faulován v pokutovém území a Krmenčík zvýšil z penalty na konečných 1:3.

Dukla Praha – Viktoria Plzeň 1:3 (1:0)

Branky: 7. Douděra – 69. Hořava, 71. vlastní Podaný, 88. Krmenčík z pen. Rozhodčí: Franěk – Moláček, Pospíšil. ŽK: Tetour, Holík (oba Dukla). Diváci: 5039.

FK Dukla Praha: F. Rada – Milošević, Ostojić, Chlumecký, Podaný – Holík, Daniel Tetour, Marek Hanousek (83. Djuranović), Douděra (67. Bezdička) – Holenda, D. Breda (79. Brandner).
FC Viktoria Plzeň: Kozáčik – Řezník, R. Hubník, Pernica, Limberský – Procházka (57. Hořava), Hrošovský – M. Petržela, Čermák (57. Řezníček), J. Kopic (89. J. Kovařík) – Krmenčík.