Plzeň urvala na Julisce první výhru v nové sezoně

První kolo FORTUNA:LIGY nezačalo pro tým Pavla Vrby ideálně, když hned v sedmé minutě inkasoval po gólu Douděry. Plzeňští si ale dokázali vytvářet šance i na druhé straně a po přestávce skóre otočili ve svůj prospěch. O vyrovnání se postaral Hořava, na 2:1 pak upravil vlastní brankou Podaný. Pod oběma brankami byl podepsaný také střídající Řezníček, v závěru pak z penalty pečetil první tři body Krmenčík.

V šesté minutě se po vyhraném souboji ve středu hřiště dostali Plzeňští poprvé do přečíslení. Krmenčík centroval z pravé strany při zemi na Aleše Čermáka, ten ale nedokázal z dobré pozice prostřelit obranu Dukly, která pak z následného kontru otevřela skóre. Ex-viktorián Holenda se uvolnil na levém kraji, nacentroval přesně do kapsy na malé vápno na volného Davida Douděru a ten ve skluzu uklidil míč k pravé tyči.

Holenda zlobil plzeňskou obranu i nadále, konkrétně když na pravé straně po vyhraném souboji založil další rychlý brejk. Tentokrát se míč dostal po křižném pasu k Podanému, toho ale v palebné pozici stihl odzbrojit vracející se Petržela. O chvilku později měl na druhé straně na malém vápně nabito Krmenčík, v obležení několika hráčů soupeře ale přestřelil.

Domácí se po chvíli dočkali i druhého gólu, ten byl ale nakonec rozhodčími odvolán pro ofsajd, a tak vyrazili dopředu opět svěřenci Pavla Vrby. Krmenčík střílel z otočky uvnitř vápna, Filip Rada ale jeho pokus vyrazil a zaskvěl se také proti parádní ráně Hrošovského zpoza šestnáctky nebo při Kopicově stříleném centru z přímého kopu. V nastaveném čase se pak Krmenčík dobře natlačil před Ostrojiče, opět ale nastřelil jen pohotového Radu.

Po necelé hodině hry poslal Pavel Vrba na trávník Hořavu s Řezníčkem a hned po minutě měli červenomodří šanci na srovnání. Limberského přetažený centr si na zadní tyči zkrotil Petržela, z ostrého úhlu ale napálil jen tyč. V 69. minutě už ale bylo vyrovnáno a postarali se o to oba střídající hráči. Jakub Řezníček nahrával z pravé strany do středu na Tomáše Hořavu, který skóroval po levé ruce gólmana.

Hned o dvě minuty později pak viktoriáni dokonali obrat. Opět to byl Jakub Řezníček, kdo z pravé strany centroval před bránu, snažil se najít Krmenčíka v náběhu, Jakub Podaný si ale srazil balon do vlastní branky, a povzbudil tak stále ještě slavící kotel plzeňských fanoušků. O chvíli později pak mohl přidat pojistku na vedení Plzně Petržela, z voleje ale na malém vápně přestřelil.

Třetí gól Viktorie nakonec přece jen padl. V 88. minutě se o něj postaral Michael Krmenčík, který skóroval z nařízeného pokutového kopu a připsal si svoji první trefu v sezoně.

Dukla – Plzeň 1:3 (1:0)

Branky: 7. Douděra – 69. Hořava, 71. Podaný (vl.), 88. Krmenčík (pen.), ŽK: Tetour, Holík, Rozhodčí: Franěk – Moláček, Pospíšil. Diváci: 5039.
Dukla: Rada – Miloševič, Ostojič, Chlumecký, Podaný – Holík, Tetour, Hanousek (C) (83. Djuranovič), Douděra (67. Bezdička) – Holenda, Breda (79. Brandner).
Plzeň: Kozáčik – Řezník, Hubník (C), Pernica, Limberský – Procházka (57. Hořava), Hrošovský – Petržela, Čermák (57. Řezníček), Kopic (89. Kovařík) – Krmenčík.