Plzeň splnila svou povinnost. Ze zápasu s Karvinou má tři body

(Aktualizováno před )

Viktoria Plzeň – MFK Karviná 2:1 (2:0)

Plzeň potřebovala bezpodmínečně porazit Karvinou, např. i z toho důvodu, aby psychicky nahlodala Slavii, kterou dnes čeká těžká dohrávka v Jablonci. A začala dobře. Už v 7. minutě nacetroval Kovařík (mimochodem teď hraje v posledním týdnu ve skvělé formě) balón do pokutového území, kde se nejlépe zorientoval Kopic, který otevřel skóre. Plzeň pokračovala v náporu, který přinášel šance. Karvinský brankář Berkovec se však vytáhl jak při dorážce Chorého, tak střele Čermáka. Pak však ve 33. minutě přece jenom podruhé kapituloval, když se Procházka krásně trefil z přímého kopu.

Karviná mohla na konci první půle snížit, ale Hruška si s nebezpečnou střelou Guby poradil.
Plzeň se snažila být aktivní i po příchodu na hřiště, poté však polevila a to se jí vymstilo. Guba vyslal do úniku Ba Louu, který sám před Hruškou nezaváhal.
Do další příležitosti už domácí Karvinou nepustili.

“Po prvním poločase bych řekl, že nejsem rád, že končí podzim. Protože myslím, že ten první poločas z naší strany byl možná jeden z nejlepších, který jsme tady odvedli. Když potom beru závěr utkání, tak jsem rád, že podzim končí. Protože zase ten druhý poločas z naší strany nebyl dobrý. Většinou jsme měli první poločasy špatné a druhé poločasy dobré. Tentokrát to bylo naopak. Nevím, proč to tak je, sám tomu nerozumím. Na začátku druhého poločasu to byla jedna hrůza, protože jsme v prvních deseti minutách ztratili asi osm zbytečných balonů. To, že jsme hráli tak špatně, jsme zapříčinili nějakou nepřesností,” podotkl plzeňský kouč Pavel Vrba.

Branky: 7. Kopic, 33. Procházka – 68. Ba Loua. Rozhodčí: Pechanec – Melichar, Hock – Franěk (video). ŽK: Hubník (Plzeň). Diváci: 5521.

Plzeň: Hruška – Havel, Pernica, Hubník, Limberský – Hrošovský, Procházka (66. Hořava) – Kopic (90.+1 Ekpai), Čermák, Kovařík – Chorý (84. Řezníček). Trenér: Vrba.
Karviná: Berkovec – Čolič, Krivák, Janečka, Moravec – Budínský, Smrž (65. Mertelj), Ba Loua – Galuška, Ramírez (77. Dramé), Guba (86. Lingr). Trenér: Hrnčár.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz