Plzeň ocenila nejlepší atlety v kraji

(Aktualizováno před )

Nejlepší atleti Plzeňského kraje za rok 2018 byli v pátek 7. prosince oceněni v Obřadní síni plzeňské radnici. Zároveň byly vyhlášeny výsledky Běžeckého poháru dětí a mládeže Plzeňského kraje, jehož se zúčastnilo bezmála 1500 závodníků. Na slavnostním aktu byl společně se zástupci Plzeňského kraje, sportovními funkcionáři a dalšími hosty přítomen plzeňský primátor Martin Baxa.

Primátor přivítal sportovce v obřadní síni a vyjádřil radost nad jejich úspěchy. Podle něj vyhlašování nejlepších atletů do krásných prostor radnice patří, protože atletika je důležitá jak pro sport samotný, tak i pro reprezentaci Plzně i celého Plzeňského kraje.

Atleti roku byli vyhlášeni v kategorii dospělí, junioři, dorost a žactvo. V kategorii dospělých zvítězil Jiří Kubeš z AK Škoda, v juniorech zabodoval Jakub Forejt ze stejného klubu, v dorostencích Linda Suchá z TJ Sokol Plzeň-Petřín a v kategorii žactvo byla nejlepší Petra Sičáková z ATLETCLUB Nýřany.

Akci doplnil kulturní a sportovní program. Vystoupil klavírista a vítěz mezinárodních soutěží Tomáš Hostýnek, na varhany zahrál Jan Tauer, člen orchestru Divadla J. K. Tyla. Představily se členky Storm balet studia Lucie Karlachová, Genot Silovská, akrobatické vystoupení u tyče předvedla Nikol Kalabzamá a píseň Václava Neckáře Půlnoční zazpívala studentka Sportovního gymnázia v Plzni Viktorie Tandlerová.

Převzato ODTUD

- reklama -

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz