Plzeň je město piva. A teď i opilých fotbalistů?

(Aktualizováno před )

Když se řekne Plzeň, tak většinu napadne jako první myšlenka: skvělé pivo. Poté třeba, že tam je kvalitní fotbalový tým. Je zajímavé, jak se tyto dvě indicie v posledních letech k sobě hodí. O víkendu se to opět potvrdilo…

V minulosti plzeňský fotbalový klub potrestal svého brankáře Petra Bolka za řízení v opilosti. To samé se stalo poté i Davidu Limberskému, který si z toho následně v zápase utahoval tak, že po vstřeleném gólu běhal po hřišti a jako točil volantem…A nyní opět je tu spojení alkohol a plzeňský fotbalista. Daniel Kolář o víkendu navštívil Filmový festival v Karlových Varech. Což by samo o sobě nebylo nic zajímavého, jenže on se tam choval nevhodně. Opil se a narušoval módní přehlídku.

“Udělal jsem obrovskou chybu. Mé včerejší chování se absolutně neslučuje s chováním profesionálního sportovce, bylo to ode mě trapné. Řadu lidí jsem tím zklamal a jsem si toho plně vědom,” napsal na sociálních sítích. “Chtěl bych se všem moc omluvit a jsem připravený přijmout jakýkoli klubový trest a nést za své chování následky. Omlouvám se,” dodal.

I přes tuto omluvu ho klub následně potrestal pokutou několika měsíčních platů, což se může přibližovat dohromady i k částce milion korun.
Je sympatické od klubu, že to nevzal na lehkou váhu a dal najevo hráči, že takovéto chování je u profesionála a respektivě vzoru pro mládež neakceptovatelné. A právě pokuta poputuje na plzeňskou mládež.

Jak už jednou v jednom pořadu řekl herec Miroslav Donutil: “Všichni pijou, ale protože herci jsou na očích, tak pijou víc. To samé se dá říci o fotbalistech, respektive o všech sportovcích.

Jak už bylo řečeno, sportovci jsou vzory pro mládež a měli by se i podle toho chovat. I když na druhou stranu…když můžou fotbaloví fanoušci pod vlivem alkoholu se na stadionech chovat jako, s prominutím, dobytkové, mají právo fotbalistům vyčítat určitý “alkoholový přešlap”? A věřím tomu, že i takováto individua souhlasila s trestem pro Koláře…

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz