Plíšková s Veselým jsou venku ze hry. Teď už můžeme fandit jen čtyřhrám

Karolína Plíšková nastupovala do zápasu s Nizozemkou Kiki Bertensová jako mírná favoritka. Navíc byla v osmifinále jedinou (!) zástupkyní první desítky žebříčku WTA. To však nic neznamenalo, Bertensová jí porazila 6:3, 7:6. Ani Jiřímu Veselému se nepovedlo v zápase se Španělem Rafaelem Nadalem získat jediný set. Wimbledonské čtvrtfinálové dvouhry tak budou bez české účasti.

Plíšková se poprvé v kariéře dostala ve Wimbledonu do osmifinále. Cítila šanci, že by mohla ale tuto metu ještě překonat, protože její soupeřka Bertensová byla k poražení, vždyť v minulém vzájemném utkání jí povolila jen čtyři gamy. Tentokrát se však nemohla spolehnout na svou velkou zbraň, kterou je servis. V podstatě dá se říci, že po celý Wimbledon, co se týká podání, moc nezářila… Také jí v tomto posledním zápase překvapilo, jak hrála soupeřka aktivně. Spíše počítala s tím, že se bude bránit. Jenže se tak nestalo a naše tenistka odcházela z kurtu se smutkem.

Brzy však začnou betonové turnaje v USA a Kanadě, které vždy Plíškově svědčí.

Jiřímu Veselému se mnoho šancí proti světové jedničce nedávalo. Avšak prohra 3:6, 3:6 a 4:6 není žádná ostuda a snad by tento vcelku vyrovnaný souboj, ale i postup do osmifinále, mohlo konečně Veselého nakopnout k stabilním výkonům.
Nadal v tomto utkání nedovolil Veselému příliš chodit na síť, spíše ho rozběhával po základní čáře. I díky tomuto stylu hry je Nadal dlouhodobě ve světové špičce. Diktuje hru a soupeře doslova uštve.
Přesto byly momenty, kdy se našemu tenistovi dařilo dostávat soupeře do úzkých, dokonce mu jednou i vzal servis. Španěla to však nerozhodilo a tenisoví fanoušci se tak mohou dále těšit na případné finále Nadal – Federer.

Ve čtyřhře došlo k „sestrovražednému souboji“. Andrea Sestini Hlaváčková spolu s Barborou Strýcovou nastoupily proti Lucii Šafářové, která hraje s Američankou Mattekovou-Sandsovou. Prvně jmenované vyhrály v pohodě první set v poměru 6:2, pak však těsně nezvládly tie-break 6:7 (7:9) a o zápase musel rozhodnout třetí set, který nakonec získal česko-americký pohár v poměru 6:4.

Další zápasy:

Krejčíková, Siniaková (3-ČR) – Hradecká, Sie Šu-wej (14-ČR/Tchaj-wan) 6:4, 6:3
Peschkeová, Melicharová (12-ČR/USA) – Mertensová, Schuursová (8-Belg./Niz.) 7:6 (7:4), 6:3.