Plameny pokořily Písek až v prodloužení, o výhře rozhodl Kovářů

Žďárské hokejisty nečekalo na jihu Čech nic jednoduchého a podle toho také zápas vypadal. Ačkoliv měly Plameny více ze hry, Hauser v domácí brance chytal skvěle. Písek se navíc dostal do dvoubrankového vedení a už to vypadalo s hosty velice bledě. Nakonec se slepenými brankami Plameny vrátily do hry a v prodloužení dokonaly obrat a získaly dva body.

Již první třetina naznačila, že se bude jednat o velice zajímavé utkání. Žďárští hokejisté si během první třetiny vytvořili několik velkých šancí, soupeře vysoko přestříleli, ale na pozorného Hausera se týmu z Vysočiny nevyzráli. A to ani v pětiminutové přesilovce, neboť domácí Bílek zamířil po faulu předčasně pod sprchy.

Skóre se měnilo až ve druhé třetině, respektive v polovině utkání. Vyrovnané utkání převrátil na misku vah prozatím šťastnou trefou Martin Parýzek, jenž z rohu hřiště dostal kotouč nechtěnou pomocí Slámy do sítě – 1:0. Žďárští hokejisté mohli srovnat v přesilové hře, ale tu se jim proměnit nepodařilo, stejně tak jako o chvíli později ani domácím. Hauser Písek skutečně držel, velkou šanci měl Stehlík, ale únik zůstal nepotrestaný.

Vstup do třetí třetiny hrál přesně do karet Písku, protože po půl minutě hry si zpracoval kotouč mezi kruhy Jan Sýbek a krásnou střelou nedal Slámovi žádnou šanci zasáhnout – 2:0. To byla pro Plameny studená sprcha, ale nesložily zbraně. Naopak si začaly vytvářet šance a jednu z nich proměnil Martin Pleva, jenž se u kruhů opřel do odraženého kotouče a ten se zastavil až v síti Hausera – 2:1. Netrvalo dlouho, přesněji řečeno minutu a dvacet sekund, než bylo srovnáno. Individuální akcí se blýskl Jakub Peslar, který si položil jak obránce, tak i brankáře Hausera a zavěsil do sítě – 2:2. Plamenům se málem podařil obrat již v šedesáti minutách, ale Stehlík dnes nabito neměl, neboť jeho střela se zastavila o břevno.

Vzhledem k tomu, že branka nepadla ani z dvou nebezpečných skrumáží na obou stranách, zápas dospěl až do prodloužení. Kotouč si vzal na hůl Ondřej Kovářů, jenž objel branku Hausera a zasunul ho k tyči – 2:3pp.

Karel Herr (trenér IHC Písek): „Utkání splňovalo vysoké parametry, opravdu kvalitní zápas a diváci mohli být s tímto spokojení. Dneska bych řekl, že byly oba týmy vyrovnané a bohužel jsme po nějakých chybách o dvoubrankové vedení přišli. V prodloužení to je už loterie, ale myslím si, že to bylo trochu smolné k naší straně a zasloužili jsme si dva body.“

Radovan Biegl (asistent trenéra SKLH Žďár nad Sázavou): „Tak jak jsme čekali, byl to velice náročný zápas. V prvních minutách jsme si vytvořili několik gólových šancí, které jsme bohužel nevyužili. Nakonec se Písek dostal do dvoubrankového vedení, nicméně hráli jsme aktivně, šance jsme si vytvářeli. Věřili jsme, že góly přijdou a nakonec jsme dvě slepené branky dali. V prodloužení krásně Kovy objel branku a rozhodl. Velice cenné dva body po kvalitním výkonu.“

IHC Písek – SKLH Žďár nad Sázavou 2:3pp

Branky a nahrávky: 30. Parýzek (Hanus), 41. Sýbek (Hučko) – 45. Pleva (Bureš), 46. Peslar (Kadlec), 63. Kovářů (Stehlík). Rozhodčí: Jaroš – Žídek, Hnát. Vyloučení: 4:6, navíc Bílek (PIS) 5+20 – hráčská lavice (ZNS) 10 OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 280. Střely na branku: 23:46 (4:16, 11:11, 7:17 – 1:2). Průběh utkání: 2:0, 2:3.
IHC PÍSEK: Hauser – Parýzek, Hanus, Turek, Suda, Červinský, Bílek, Tintěra, Pelant – Sýbek, Hučko, Polata, Matějka, Koupal, Marcilis, Strnad, Šuhaj J., Gevorkian, Šuhaj V.
SKLH ŽĎÁR NAD SÁZAVOU: Sláma – Kolda, Koželuh, Lojek, Pleva, Hort, Peslar – Gregar, Kovářů, Prokš, Kunstmüller, Bureš, Kadlec, Čermák, Kuřítko, Hasoň, Franek, Stehlík, Wasserbauer.