Písečtí navštívili lotyšské Smiltene

(Aktualizováno před )

Delegace města Písku navštívila ve dnech 13. až 15. července 2018 u příležitosti Letní slavnosti partnerské Smiltene v Lotyšsku. Písek je jedním ze tří českých měst, která mají navázané partnerské vztahy s lotyšskými obcemi. Spolupráci obou měst podpořil svou osobní účastí na akci také velvyslanec České republiky v Lotyšsku Miroslav Kosek.

Píseckou delegaci vedl zastupitel Ondřej Veselý, který je v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR předsedou Meziparlamentní skupiny Česko – Lotyšsko. Dalším zúčastněným zastupitelem Písku byl Miroslav Sládek, jenž mohl sledovat vývoj této pobaltské země při své třetí návštěvě v průběhu čtyř desetiletí.

Protože při březnové návštěvě Lotyšů v Písku vzbudil jejich pozornost projekt Smart City, prezentoval Miloš Prokýšek, zástupce organizační složky Smart Písek, na žádost partnerské strany novinky a možnosti uplatnění našich zkušeností ve Smiltene. Již řadu let běží spolupráce městských policií. Po loňské listopadové návštěvě lotyšských kolegů na jihu Čech se nyní leccos o práci tamních strážníků dozvěděli Martin Opava a Miloš Ťupa.

Kromě svých odborných zájmů se písečtí hosté seznámili s místní moderní školkou, střední technickou školou, organizacemi zabývajícími se úklidem města a vodním hospodářstvím, novou hasičskou stanicí, projekty rozvoje smiltenského regionu a samozřejmě také místní kulturou. Do budoucna projevila lotyšská strana zájem mimo jiné také o rozvoj spolupráce v oblasti ekonomiky a firemních kontaktů.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz