Fotbalisté Písku přišli o výhru v nastavení

Na dvě předchozí výhry chtěli v pátek 28. září dopoledne navázat písečtí fotbalisté, kteří v domácím prostředí přivítali tým Brozan. Ten v posledních letech pendluje mezi třetí ligou a divizní soutěží. Od Otavy však hosté odjížděli spokojení.

Průběh úvodních fází zápasu odrážel papírové předpoklady. Žlutomodří vládli dění na hřišti a pravidelně hrozili nebezpečnými útoky. Chybělo pouze jediné. Svěřencům trenéra Rostislava Grossmanna nedovolila rychle rozhodnout nepřesná koncovka.

Z Brozanských vystrašil Kamila Hajduška jen v 5. minutě Jiří Michalec. Mířil přesně do horního růžku branky, jenže písecký gólman vytáhl výborný zákrok. Na opačné straně se neprosadili Antonín Presl, Martin Held, Lukáš Ric, Aleš Hanzlík ani Roman Vávra.

Jak už to tak bývá, přišel trest. Hostujícímu celku se povedl protiútok. Chukwudi Chukwuma dostal míč mezi obránci přímo do běhu a s nabídnutou šancí si sám před Hajduškem dokázal poradit – 0:1. Domácí však ještě do přestávky reagovali. Zpětnou přihrávku Martina Voráčka proměnil ve vyrovnávací trefu Jiří Januška. Běžela 41. minuta – 1:1.

Utkání pak ovlivnil ještě jeden okamžik z první půle. Krátce před odchodem do šaten viděl za kopnutí do protihráče červenou kartu Martin Held a Písek se tak musel v kabině připravit i na hru v deseti. Uběhlo ale pouze necelých jedenáct minut druhého poločasu a síly na trávníku se vyrovnali. Druhou žlutou viděl střelec brozanského gólu Chukwuma.
Sprchy byly v permanenci dříve, než se čekalo, hráči měli na ploše více místa a z opticky jasné záležitosti se stalo bojovné drama. Aby mělo šťastný konec, se na levé straně staral především neúnavně sprintující Martin Voráček. Jeho náběh za obranu vyšel v 79. minutě, kdy poslal míč na malé vápno do souboje Dušana Pince s hostujícím zadákem, do něhož se připletl i brankář Lipš. Balón se mezi aktéry poodrážel a zamířil do sítě – 2:1.

Když už to vypadalo optimisticky a areálem se začala šířit dobrá nálada, zmrazil Písecké Jaroslav Benda. Střídající spasitel hostující výpravy se uvolnil na hranici šestnáctky a střelou po zemi k tyči poslal zápas do penaltového prodloužení – 2:2.

Aktuální domácí psychické rozpoložení demonstroval hned úvodním neúspěšným pokusem Dušan Pinc. Vzhledem k tomu, že ostatní exekutoři byli přesní, druhý bod si uzmul tým trenéra Jiřího Němce.

FC Písek – SK Sokol Brozany 2:3 pen. (1:1)

Branky: 41. Januška, 79. Pinc – 35. Chukwuma, 91. Benda.