Pirátskému dorostu začalo soustředění

(Aktualizováno před )

Týden poté, co vyjeli na led junioři Pirátů, odstartovala druhá část přípravy na nový ročník ELIOD extraligy také dorostu. Ten se pod vedením Petra Jíry a Kamila Koláčka hned přesunul do Klášterce nad Ohří, kde polyká první tréninkové dávky na ledě i mimo něj. Duo někdejších opor místního seniorského týmu cepuje mužstvo, jemuž chce vtisknout jasnou herní tvář.

Petr Jíra dříve trénoval pouze žákovské kategorie, nyní před ním stojí výzva v podobě celorepublikové soutěže. „Je to zase o stupínek výš než loni. Začínal jsem u šesté třídy, pak se posunul k osmičce,“ naznačuje vzestupnou cestu trenérskou kariérou, díky které si s sebou nese i známé tváře mladých hokejistů. „Je tu určitá návaznost, protože hráče ročníku 2003 jsem měl tři roky, s ročníkem 2004 jsem pracoval loni. Kluky tím pádem dobře znám, což pro mě bude výhoda,“ dodává.

Trenérský tým bude složen právě z devětatřicetiletého útočníka a Kamila Koláčka, bývalého spoluhráče a kouče se zkušenostmi z celostátních soutěží. „Nezná kluky, takže má druhý pohled, což je taky dobře. Pomůže nám, že už si Kamil prošel i dospělým hokejem a zná celorepublikové soutěže,“ říká a přidává podrobnosti o dělení obranných a útočných řad, „zatím to vypadá, že o beky se při zápasech bude starat Kamil, ale stejně bude oba zasahovat do všeho.“

Jelikož se mladšího dorostu, nyní už jen dorostu, netýká změna věkových hranicí, soutěž bude podobná jako v minulých letech. S jakých hokejem se bude chtít prezentovat chomutovský tým? „Chtěli bychom předvádět útočný agresivní hokej s napadáním a hodně zapojit i beky. Na tomhle budeme pracovat, abychom si to přenesli i do zápasů,“ přibližuje Petr Jíra.

Mládežníci Pirátů se připravují v letních měsících pod vedení kondičního kouče Jiřího Matýska, jinak tomu nebylo ani u letošního dorostu. „S přípravou na suchu jsme spokojení, myslím, že se nám to povedlo. Hráči se poprali se zátěží dobře, přestože kluci ročníku 2003 už měli malou výhodu,“ upozornil na starší hráče mužstva.

Dorostenci se sešli v neděli a hned vyrazili na soustředění do nedalekého Klášterce nad Ohří, kde budou polykat dávky na ledě. „Když jsem začal trénovat, dělal jsem to i se sportovníma třídama a docela se mi to líbilo,“ vypráví chomutovský rodák. „Taky jsme chtěli klukům dát týden bez tabletů nebo playstationů, aby se soustředili jen na hokej. Chtěli jsme, aby měli zážitky, na které pak budou vzpomínat celou sezónu. Zatím to funguje a kluci si jdou i mimo tréninky něco zahrát, což jim pomůže v rozvoji,“ připojuje Petr Jíra.

Dorostenci začnou sezónu 8. září na domácím ledě s Třemošnou, a právě k začátku ročníku už se začne ubírat celá příprava. „Na soustředění máme každý den dvě fáze na suchu i na ledě, jezdí za námi Jirka Matýsek. Pracujeme hodně na kondici, ale postupně budeme ubírat a ladit zátěž směrem k začátku soutěže,“ potvrzuje kouč.

Mužstvo začalo s téměř třiceti hráči, aktuálně už se rýsuje pevné jádro. „Už po suché přípravě jsme tým zredukovali o tři hráče. Teď máme k dispozici 24 kluků, takže už moc vyřazovat nejspíš nebudeme. Kdo nebude hrát, bude pomáhat v lize Kadani nebo Klášterci,“ uvádí třínásobný prvoligový šampion.

V minulé sezóně mladší dorostenci skončili těsně pod finálovým turnajem, i letos mají nemalé cíle. „Hodně bude záležet na úvodu sezóny. S Kamilem jsme hokej hrávali a vždycky jsme měli nejvyšší ambice, což bude platit i v roli trenérů,“ líčí za celý trenérský štáb. „Ideální by bylo, kdybychom v první části získali jistotu play-off, abychom mohli o to víc zapojovat kluky z ročníku 2004,“ uzavírá Petr Jíra.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz